Skocz do treści

100-lecie odzyskania niepodległości

W 2018r. minie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Oto działania, które podjęliśmy, aby upamiętnić to wydarzenie:


 
W tym roku przypada setna rocznica jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – odzyskania niepodległości. Choć najważniejsze obchody dopiero w listopadzie, młodzież naszego liceum już zaczęła przygotowania do świętowania.
Uczniowie klasy II D postanowili udekorować wnętrze naszej szkoły. W ich sali zawisł plakat przypominający to ważne wydarzenie, a także kotyliony w narodowych barwach.

 

 

 


1

Święta narodowe „My Polacy”. 26 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyło się niesamowite przedstawienie, powstałe pod czujnym okiem nauczyciela historii Pana Michała Rocznika. Istotnym celem było przedstawianie stosunków polsko-polskich na tle zmagań o wolność. Cel został zrealizowany dzięki zaangażowaniu uczniów, zarówno w warstwie aktorskiej, jak instrumentalnej i wokalnej, gdyż cały występ przybrał formę muzycznej opowieści, prowadzącej nas przez wieki burzliwej, ale też ciekawej historii naszego kraju.

 


W 2018r. minie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej wyjątkowej okazji ogłosiliśmy szkolny konkurs na grafikę do baneru na Szkolną Stronę Internetową. Treść grafiki miała nawiązywać do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Nadesłane prace:

 
główna nagroda Kornelia Nowak 1b
 
 
 
Patryk Zeler 1d
 
 
 
Marta Sobiechowska 1a
 
 
 
Marlena Sowińska 1d
 
 
 
Marlena Sowińska 1d
 
 
 
Karolina Wasiukiewicz 1d
godło Polski 1918 – 2018 100-lecie odzyskania niepodległości wiarygodna szkoła ranking szkół PERSPEKTYWY portal legnica.eu
Deutsches Sprachdiplom (DSD) róża Wyspiańskiego portal IT-SZKOŁA Centralna Komisja Egzaminacyjna Fundacja KGHM Fundacja DKMS BIP Projekt unijny