Skocz do treści

Chór

chor

Chór szkolny II LO „Cantus” II  nieprzerwanie istnieje od ponad 60 lat, najpierw funkcjonował jako zespół dziewczęcy a jego dyrygentem był p. Michał Ogrodnik. W poźniejszym czasie zmienił swój charakter i przekształcił się w chór mieszany, którego opiekunem jest od 1998 roku p. Sylwia Dylak. W ciągu ostatnich lat chór „Cantus” reprezentował szkołę na Festiwalu Kultury Polskiej w Anglii (Kidderminster) oraz 6-krotnie na Międzynarodowym Festiwalu Święta Pieśni w Ołomuńcu i Bratysławie, zdobywając za każdym razem wyróżnienie. Obecnie chór zrzesza liczną grupą uczniów chętnych do muzykowania.

Próby mają miejsce w szkolnej auli. Odbywają się w każdą środę (13:30-15:00) i piątek w godzinach 8:00-9:45.

Uwaga! Od drugiej klasy uczniowie mogą sobie wybrać zajęcia chóru w ramach przedmiotu uzupełniającego.

Jeśli lubisz śpiewać i chciałbyś wspomóc nas swoim talentem

DOŁĄCZ DO CHÓRU!

rok szkolny 2016-2017

 

 
Szkolny chór Cantus wziął udział w Koncercie organizowanym we Wrocławiu z okazji Europejskiego dnia Języków obcych. Koncert odbył się we wrocławskiej Synagodze ,,Pod białym bocianem,, Chór wykonał w utwory: w języku niemieckim, hiszpańskim i angielskim wzbudzając zachwyt i prawdziwy aplauz zarówno wśród organizatorów jak i publiczności.
 
Chór szkolny Cantus wystąpił na pożegnaniu młodzieży niemieckiej z z Wuppertalu goszczącej w naszej szkole w ramach wieloletniej wymiany.
 

godło Polski wiarygodna szkoła ranking szkół PERSPEKTYWY portal legnica.eu
portal IT-SZKOŁA róża wyspiańskiego Centralna Komisja Egzaminacyjna Fundacja KGHM BIP