Skocz do treści

Gazetka szkolna „Tuba”

okładka gazetki 4-2016 TUBA

Gazetka szkolna II Liceum Ogólnokształcącego ukazuje się od listopada 2002 roku. Od samego początku do chwili obecnej niezmiennie nazywa się TUBA. Opiekunem gazetki jest pani Joanna Brzostek.

Nasza gazetka swoim tytułem nawiązuje do nagłaśniania i omawiania spraw, o których zwykle mówi się tylko cicho, a o których warto mówić donośnym głosem. Z założenia ma być miesięcznikiem, który będzie poruszał kwestie dotyczące II LO, ale nie tylko.

Każdy numer nawiązuje treścią do różnorodnych wydarzeń, które miały miejsce w szkole bądź mieście. W „Tubie” zamieszczane są ciekawe wywiady: z nauczycielami, uczniami o szczególnych osiągnięciach naukowych, artystycznych czy sportowych.

Prowadzony jest także kącik turystyczny, w którym można znaleźć informacje o ciekawych miejscach, sposobach spędzania wolnego czasu czy wypoczynku w czasie ferii.

Zamieszczane są recenzje szczególnie interesujących filmów.

W „Tubie” upust swojej twórczości może dać… każdy – wiersze czytelników czy autorskie opowiadania nie są rzadkością.

W gazetce szkolnej zamieszczane są również kwestie bulwersujące uczniów. Nie boimy się pisać i mówić głośno o sprawach trudnych, będących tematem tabu.

„Tuba” swoimi ramami wychodzi poza granice kraju. W wielu numerach gazetki można znaleźć artykuły dotyczące wymian międzynarodowych. Obok poważnych tematów w naszej gazetce zawsze znajdują się strony o charakterze humorystycznym.

Miesięczny nakład wynosi 30-40 egzemplarzy, każdy w cenie złotówki.


Skład redakcji:

Aleksandra Jania 3a
Sebastian Pięta 3a – strona graficzna
Dominika Misiak 3b
Karolina Kornatowska 3c
Laura Maciejewicz 3c
Seweryn Doroba 2b
Aleksandra Sycz 2b
Iga Krawczyk 1b
Jagoda Szałowska 1b
Kamila Łysaków 1b
Miłosz Śmiałek 1b
 
IMG_6399
redakcja szkolnej gazetki TUBA

Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej gazetkowej redakcji!

Zapraszamy do pisania i wysyłania różnego rodzaju artykułów

na adres e-mail w Librusie pani Joanny Brzostek.
godło Polski 1918 – 2018 100-lecie odzyskania niepodległości wiarygodna szkoła ranking szkół PERSPEKTYWY portal legnica.eu
Deutsches Sprachdiplom (DSD) róża Wyspiańskiego portal IT-SZKOŁA Centralna Komisja Egzaminacyjna Fundacja KGHM Fundacja DKMS BIP