Skocz do treści

Koło teatralne

Nasze koło teatralne powstało na początku 2014 roku z inicjatywy Ani Borkowskiej. Szybko dołączyły się inne osoby z różnych klas pierwszych i drugich.
Naszym celem jest przygotowywanie krótkich form w postaci skeczy i scenek okolicznościowych oraz przybliżenie warsztatu aktorskiego przez różnorodne ćwiczenia. Zajęcia odbywają się systematycznie raz w tygodniu. Przygotowanie scenek jednak wymaga większej ilości czasu więc spotykamy się według potrzeb także w inne dni. Uczestnicy zajęć przygotowują też dekoracje, stroje i rekwizyty.

 

Zapraszamy osoby posiadające różnorodne talenty, by mogły swobodnie oddać się swojej pasji i wzbogaciły jeszcze bardziej ciekawe życie naszej szkoły.
 
opiekun koła
Michał Rocznik

 

rok szkolny 2016-2017

 

rok szkolny 2015-2016

 Koło teatralne wzięło udział w projekcie Teatru im Heleny Modrzejewskiej pt „Dymitriady”.

Dzień Zwycięstwa
W tym roku przygotowaliśmy wspomnienie tragedii II wojny światowej i jej zakończenia. Szereg piosenek i tekstów prozy wojennej stworzył program, który chyba nikogo nie pozostawił obojętnym. Bolesny spektakl, który ukazał cały bezsens ofiary, gorzki smak zwycięstwa i tragedię zwykłych ludzi.

 
 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
W marcu kilka osób przygotowało fragmenty prozy i wiersze, które zaprezentowali na konkursie w Teatrze im. H. Modrzejewskiej. Niestety nie udało się nikomu dostać do kolejnego etapu konkursu. Dobry występ został jednak nagrodzony spotkaniem z jedną z jurorek Katarzyną Dworak-Wolak, która odwiedziła nas w naszym liceum. Wizyta była bardzo pouczająca dla nas wszystkich.

Od marca przygotowywaliśmy krótkie przedstawienie nawiązujące do wydarzeń z początku siedemnastego wieku. „Opowieść jarmarczna” to spektakl w formie ascetycznej opowieści snutej przez bajarza i jego wędrowną trupę na miejskim ryneczku. W ten sposób chcieliśmy nawiązać nie tylko do wydarzeń historycznych, ale i do tego jak były komentowane przez społeczeństwo. Wraz z nami wystąpiły zespoły z V LO, V Gimnazjum w Legnicy, oraz zespół z Domu Kultury w Bolesławcu. Finał miał miejsce w sobotę 19 IX 2015r. na Dużej Scenie Teatru im. H. Modrzejewskiej.

6 grudnia 2015
Koło teatralne przygotowało program dla najmłodszych na który składały się takie perełki jak „Hipopotam”, „Wilk u dentysty” czy „Samochwała”. Półgodzinny występ spotkał się z ciepłym przyjęciem maluchów z przedszkola nr 2, nr. 4 oraz „Moja Bajka”.

 
Członkowie koła teatralnego
 

rok szkolny 2014-2015

Uczestnicy koła zaprezentowali skecz pt.: „Dlaczego zamknięto ostatnie liceum w mieście”  podczas Dnia Edukacji Narodowej 2014
 
Gra aktorska w warunkach szpitalnych jest raczej improwizacją
godło Polski wiarygodna szkoła ranking szkół PERSPEKTYWY portal legnica.eu
róża wyspiańskiego portal IT-SZKOŁA Centralna Komisja Egzaminacyjna Fundacja KGHM
Fundacja DKMS
BIP