Skocz do treści

Pomagamy zwierzętom

Wyświetl listę naszych działań   pomagamy_zwierzetom


Dobrze jest spotkać na drodze swojej pracy zawodowej młodych ludzi otwartych na potrzeby innych, wrażliwych i chętnych do niesienia pomocy. Nie zawsze w życiu się udaje, nie zawsze możemy przewidzieć upadek i niepowodzenie, nigdy nie wiadomo, kiedy powieje nieprzychylny wiatr i zmiecie wszystkie nasze nadzieje i plany. Dobrze jest wtedy, nie pytając o przyczynę, podać rękę potrzebującym, podzielić się kawałkiem chleba, wolnym czasem, dobrym słowem i nadzieją na lepsze jutro…. Dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, na kogo można liczyć.


SZKOLNY WOLONTARIAT NA RZECZ POMAGANIA ZWIERZĘTOM

 

 

W II LO w Legnicy działa Szkolny Wolontariat na rzecz pomagania zwierzętom: bezdomnym, kalekim, chorym i skrzywdzonym przez człowieka.

Obecnie Koło skupia 29 uczniów. Opiekunem Koła jest mgr K. Wronkowska

W ramach działalności koła współpracujemy ze Schroniskiem dla Zwierząt w Legnicy oraz Fundacją na Rzecz Zwierząt „Stacyjka Maltusia” w Mierczycach.
Działania te obejmują min: doposażenie schroniska i Fundację w żywność, akcesoria dla zwierząt np. smycze, miski środki czystości.
Wizyty w fundacji „Stacyjka Maltusia” polegające na wyprowadzaniu psów na spacer, pobycie w „kociarni”, pomocy w zabiegach pielęgnacyjnych itp.

Podejmowanie działań na rzecz rozpropagowania akcji adopcji zwierząt (adopcja wirtualna i adopcja rzeczywista).

Organizowania szkolnych akcji na rzecz potrzebujących zwierząt.
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbyła się min.

  • akcja charytatywna zorganizowana przy wsparciu pozyskanych przez wolontariat sponsorów: „Wspomóż zwierzaka”(za okazaną pomoc otrzymasz upominek)
  • akcja sprzedaży własnoręcznie wykonanych przez uczniów kartek świątecznych
  • akcja propagandowo-wizualna „Co zrobić kiedy widzisz zwierzę w potrzebie?”
  • akcja informacyjno- edukacyjna „ Zwierzę u adwokata”- rozpropagowywanie nowelizacji przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

W przyszłym roku zaplanowano kontynuację powyższych działań jak również zaplanowano szereg innych akcji mających na celu pomoc zwierzętom potrzebującym pomocy.

 
godło Polski wiarygodna szkoła ranking szkół PERSPEKTYWY portal legnica.eu
róża wyspiańskiego portal IT-SZKOŁA Centralna Komisja Egzaminacyjna Fundacja KGHM
Fundacja DKMS
BIP