Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Realizowane projekty

DSD

II Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego jako jedyne w Legnicy oraz jedno z nielicznych w Polsce przygotowuje uczniów i przeprowadza wspólnie z niemieckimi egzaminatorami prestiżowy egzamin z języka niemieckiego – DSD Stufe II.


IT-Szkoła

Uczniowie i nauczyciele przystąpili do projektu IT-SZKOŁA, dzięki któremu podwyższają swoje kompetencjie ICT, niezbędne do dalszego kształcenia się na studiach wyższych na kierunkach technicznych, do podjęcia zatrudnienia lub dla potrzeb samokształcenia. Biorą udział w konkursach i wykładach oraz realizują kursy.

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program studiów został stworzony myślą o wszystkich osobach pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Program IT Szkoła jest realizowany pod auspicjami Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.  Partnerem programu jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów.

godło Polski ranking szkół PERSPEKTYWY 1918 – 2018 100-lecie odzyskania niepodległości portal legnica.eu Deutsches Sprachdiplom (DSD)
róża Wyspiańskiego wiarygodna szkoła portal IT-SZKOŁA Centralna Komisja Egzaminacyjna Fundacja KGHM Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Fundacja DKMS
BIP Projekt unijny