Skocz do treści

Wolontariat

wolontariat
Dobrze jest spotkać na drodze swojej pracy zawodowej młodych ludzi otwartych na potrzeby innych, wrażliwych i chętnych do niesienia pomocy. Nie zawsze w życiu się udaje, nie zawsze możemy przewidzieć upadek i niepowodzenie, nigdy nie wiadomo, kiedy powieje nieprzychylny wiatr i zmiecie wszystkie nasze nadzieje i plany. Dobrze jest wtedy, nie pytając o przyczynę, podać rękę potrzebującym, podzielić się kawałkiem chleba, wolnym czasem, dobrym słowem i nadzieją na lepsze jutro…. Dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, na kogo można liczyć.

   


W działalność wolontariatu zaangażowani są uczniowie wszystkich klas.

Również wszyscy nauczyciele i pracownicy wspierają akcje.
Wszelkie podjęte działania prowadzą do integracji społeczności uczniowskiej oraz uczą otwartości na sytuację drugiego człowieka.

Za każdą pracę i serce dziękujemy!

rok szkolny 2016-2017

Klasa 2A wraz z wychowawcą Jolantą Dudzic przy wsparciu uczniów II LO, rodziców i nauczycieli oraz Dyrekcji i Kadrze Menedżerskiej Centrum Handlowego Auchan w Legnicy, zorganizowali akcję charytatywną – Mikołajki dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej przy parafii św. Jana w Legnicy.

Udało się zebrać kwotę 1210 zł i zakupić za nią słodycze, przybory szkolne, akcesoria do rysowania i malowania oraz zabawki i gry edukacyjne. Wszystkie zakupione rzeczy w postaci paczek i prezentów zostały wręczone dzieciom podczas uroczystej wigilii w świetlicy. Nagrodą dla wszystkich darczyńców niech będzie fakt, że radość dzieci była ogromna.


rok szkolny 2015-2016
 
Dnia 21 stycznia uczniowie z klasy 1d i wolontariusze z innych klas, którzy chcą się dzielić swoim talentem, wzięli udział w wyjściu do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabskiego. Razem z podopiecznymi świętowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Podczas odwiedzin w DPS-ie odbył się program artystyczny: występy wokalne, muzyczne oraz taneczne, który uświetnił naszą wizytę. Tradycyjnie uczniowie naszego liceum przygotowali przepyszne ciasta oraz prześliczne laurki, które rozdali mieszkańcom.
 

Młodzież naszego liceum chętna nieść bezinteresowną pomoc innym wraz z opiekunem prof. Dorotą Skibą uczstniczy w wolontariacie na terenie Domu Dziecka przy ul. Słubickiej. Systematycznie odwiedzamy wychowanków poświecając im swój wolny czas.  Osoby zaangażowane to:
 
Elżbieta Łucka kl.2a
Gabriela Kur kl.1c
Kacper Szczepanowski kl.1a
Anna Maras kl.1b
Anita Kuszka kl.1b
Karolina Wyżkiewicz kl.1b
Marcela Kubik kl.2p
Dominika Gołaska kl.2b
Agnieszka Zagrodna 1b
Karolina Fiałkowska
Aleksandra Gibur kl.2p
Joanna Zbroszko kl.2p
Adrianna Pociejkin kl.1d
Natalia Stupak kl.1e
Marta Brzostek kl. 1c

Zbieranie Kasztanów z dziećmi może być frajdą, a uśmiechy maluchów przy wspólnym robieniu ludzików i zwierzątek z kasztanów, wspaniałą nagrodą. Wspólna zabawa jest przyjemnością, ale i nauką bycia razem przez kilka godzin. Miejmy otwarte serca i dzielmy się swoim czasem z tymi, którzy tego potrzebują, albo którym się gorzej powiodło.

 
 
 
godło Polski wiarygodna szkoła ranking szkół PERSPEKTYWY portal legnica.eu
portal IT-SZKOŁA róża wyspiańskiego Centralna Komisja Egzaminacyjna Fundacja KGHM BIP