Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Archiwum dla autora Daria Grygajtis

SportUzdolnieni Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej

Uczennice Naszej Szkoły Julia Stelmach (1C), Zuzanna Piechota (1D), Wiktoria Niedzielenko (2M), Marika Wiśniewska (2M), Daria Wańkowicz (2F) wraz z drużyną UKS „Dziewiątka” zdobyły III miejsce w Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej. Obyły się one w Gnieźnie w dniach 18-19.06.2021.

Geografia 50 Ogólnopolski Konkurs Statystyczny

Uczniowie Naszej Szkoły Amelia Kowalczyk (2F) III miejsce ex-aequo oraz Michał Nagórny (2F) IV miejsce ex-aequo zostali laureatami 50 Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego pod patronatem Prezesa GUS Kraju.

GeografiaUzdolnieni XLVII Olimpiada Geograficzna

Uczeń Naszej Szkoły Michał Graban (3D) otrzymał tytuł Laureata XLVII Olimpiady Geograficznej.  Oznacza to, że jest zwolniony z egzaminu maturalnego z geografii z wynikiem na świadectwie 100%.

Historia, WOSUzdolnieni Olimpiada Mediewistyczna

Uczeń Naszej Szkoły Łukasz Kosowski (3B) znalazł się w grupie 22 najlepszych uczestników olimpiady. Jedynie siedmiu uczestników awansowało do etapu czwartego i zajął I miejsce w trzecim etapie Olimpiady Mediewistycznej. 

ReligiaUzdolnieni XXV Ogólnopolski Konkurs Biblijny

Uczennice Naszej Szkoły Wiktoria Drelinkiewicz (1A), Dorota Sobuś (2G) oraz Wiktoria Szastak (2M) zakwalifikowały się do kolejnego etapu diecezjalnego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego.

Uzdolnieni „Zespoleni”

Drużyna z Naszej Szkoły zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie o Funduszach Norweskich pt. „Zespoleni”. Zadaniem drużyny konkursowej było stworzenie filmu lub animacji przedstawiającego wpływ Polaków na kulturę i gospodarkę Norwegii i Islandii.

W składzie drużyny: Olga Biernacka (2m), Natalia Grzyb (2m), Karolina Strzyż (2g), Julia Wojtusik (2g), Hanna Wzorek (2c) i Olaf Oborski (2f).

>Strona konkursu -KLIKNIJ<

Język niemieckiUzdolnieni Egzamin DSD II

Uczniowie naszej szkoły zdali egzamin Deutsches Sprachdiplom Stufe II i tym samym uzyskali certyfikat potwierdzający biegłą znajomość języka niemieckiego: Joanna Chrobak, Natalia Kołodziejska, Gabriela Milewska, Mateusz Potęcki, Edyta Szmorąg, Gracjan Potęcki, Oliwier Hurej.

Skip to content