Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Archiwum dla autora Nicola Stanisławska

ChemiaOlimpiady Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej

5 października odbył się I. etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej. Do II etapu zakwalifikowali się: Marcin Sokoławski (3c), Patryk Stohnij (3c), Wiktor Opaczewski (2c), Karol Tyfel (2c), Ewa Borowiec (3m), Wiktoria Krawczuk (3m), Zuzanna Madejska (3m), Miłosz Myga (3m), Oskar Pundyk (3m), Adrianna Urbańska (3m).

 

Sport Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych

Miło nam poinformować, że reprezentacja Naszej Szkoły w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt zajęła III. miejsce. Chłopcy zdobyli mistrzostwo w Licealiadzie miasta Legnica i będą brać udział w kolejnym etapie zawodów.

Język polskiUzdolnieni „Nasza ziemia, nasz dom- pamiętnik pokoleń- nasze dziedzictwo”

Informujemy o sukcesach uczennic klasy 2E w III edycji powiatowego konkursu literackiego „Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń – nasze dziedzictwo”. Gabriela Zarzycka zajęła 3. miejsce, a Zuzanna Bajek otrzymała wyróżnienie.

Olimpiady IDEATHON 2021

Dnia 17 września 2021r. grupa naszych uczniów wzięła udział w II edycji ogólnopolskiego Ideathonu, w którym rywalizowało ze sobą 40 zespołów z całej Polski. 
Ideathon to hackaton społeczny, podczas którego uczniowie mieli szansę stworzyć własną organizację poprzez praktyczną naukę kompleksowego planowania swoich działań.
Podczas warsztatów pracowano w ramach czterech ścieżek tematycznych: ekologia, aktywizm i polityka, charytatywna i pomocowa oraz edukacyjna, kulturalna i sportowa.  

Zespół II LO w Legnicy– WiecieOPlanecie –reprezentowało siedmioro uczniów: Natalia Grzyb (3M)Alicja Huk (3M), Gabriela Tyfel (3M)Roksana Kaliciak (3M)Julia Ozimek (3M)Oskar Pundyk (3M) oraz Karol Madura (3A), a celem ich działań była przede wszystkim edukacja w zakresie ekologii i ciągle aktualnych tematów związanych  z zero/less waste czy ograniczania plastiku w codziennym życiu.

Matematyka XXX Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Osiągnięcia uczniów Naszej Szkoły w XXX Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny:

W kategorii Junior bardzo dobry wynik uzyskali: Mateusz Grzywa (1a), Wiktoria Nowak (1a), Maja Rudnicka (1a), Joanna Drożdż (1a). Wyróżnieni zostali Szymon Kramek (1a), Mateusz Dudek (1a), Miłosz Myga (2m), Wiktoria Rybczyńska (2f), Kacper Janiszewski (2f).

W kategorii Student bardzo dobry wynik uzyskał Jan Szurczak (3a). Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Piechota (2a), Michał Janusz (2a), Michał Wiśniewski (2a), Jędrzej Bojanowski (2a), Marcin Baranowski (2a), Mateusz Dziamba (2a), Michał Kloc (2a), Miłosz Chojecki (3a), Małgorzata Jurczyk (3c), Hubert Śliwińśki (3a), Michał Biszczanik (3a).

Maturzyści Deklaracje maturalnie

W tym tygodniu (od 25.01 do 29.01) uczniowie klas trzecich proszeni są o przyjście do szkoły, aby wprowadzić ewentualne zmiany i podpisać ostateczne deklaracje maturalne.

W celu uniknięcia obecności zbyt wielu uczniów w jednym czasie, harmonogram należy ustalić z wychowawcą klasy.

Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego- należy mieć założoną maseczkę, zdezynfekować ręce przy wejściu do szkoły oraz klasy. Należy wziąć własny długopis.

Skip to content