17 kwietnia uczniowie klasy 3g wzięli udział w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Collegium Witelona, podczas których mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem wojska oraz specyfiką służby wojskowej. Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie młodzieży, szczególnie podczas prezentacji sprzętu wojskowego oraz pokazów uzbrojenia.
Uczniowie mogli z bliska obejrzeć różne rodzaje broni, pojazdy wojskowe oraz elementy umundurowania, a także porozmawiać z przedstawicielami wojska, którzy chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Wyjście klasy było ciekawą lekcją patriotyzmu, ale również okazją do poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa i obronności kraju.
Archiwum dla autora Oliwia Grabska
Sukces reprezentacji dziewcząt w piłce ręcznej

3 marca odbyły się międzyszkolne zawody piłki ręcznej, organizowane przez LSZS w ramach współzawodnictwa Legnickich Szkół. Udział w nich wzięła reprezentacja dziewczyn z naszej szkoły, która musiała zmierzyć się w rozgrywkach z: V Liceum Ogólnokształcącym, I Liceum Ogólnokształcącym oraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Legnicy.
Walka była zaciekła. Drużyna wykazała się ogromnym zaangażowaniem
i determinacją, co doprowadziło ją do zdobycia I miejsca! Tym samym zapewniła sobie przejście do kolejnego etapu rozgrywek.
Skład drużyny: Natasza Idkowiak, Zuzanna Zarębska, Zuzanna Bąkała, Julia Grzech, Oliwia Antos, Oliwia Kościelna, Ada Kurek, Oliwia Kitlińska, Katarzyna Wójcik, Agata Tomalak.
Licealiada Młodzieży – etap strefowy w pływaniu
20 listopada odbyły się zawody pływackie w ramach Licealiady Młodzieży na etapie strefowym.
Reprezentacja dziewcząt w składzie: Natalia Furowicz, Natasza Kominkiewicz, Maja Matuszewska, L
aura Rudomina, Patrycja Sularz, Liza Szymańska, Hanna Wiśniewska, Natalia Wiśniewska, Izabela Wojtczak, zajęła 1. miejsce,
a reprezentacja chłopców w składzie: Jan Chabecki, Carlo Janiszak, Michał Krupa, Jakub Lebiedziejewski, Michał Olejnik, Adam Parniszew, Bartosz Sarowski, Kamil Skiba, zajęła 2. miejsce.
Obie drużyny awansowały do finału Dolnego Śląska, który odbędzie się 2 grudnia we Wrocławiu.
W zielonym trójkącie. Historia II Liceum Ogólnokształcącego
Od 14 czerwca trwają Legnickie Spacery Historyczne organizowane przez Muzeum Miedzi w Legnicy. Mają one na celu ukazanie niezwykłych miejsc w naszym mieście i jego okolicach, a także opowiedzenie ich ciekawych historii.
Zaplanowanych było sześć wycieczek, w których uczestnicy mogli zapoznać się chociażby z dziejami Legnickiego Pola, historią cmentarza żydowskiego, czy tajemnicami budynku ZUS-u.
Programem tym była objęta również nasza szkoła. 11 października o godzinie 14 odbył się spacer zatytułowany „W zielonym trójkącie. Historia II Liceum Ogólnokształcącego”, prowadzony przez Agatę Gerłowicz z Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy.
Co spotkało IILO przez dekady jego istnienia? Co ciekawego skrywa gmach szkoły i jego okolice? O co chodzi z lipą Schillera? Kim byli nauczyciele odbudowujący legnicką oświatę po 1945 roku? A także, którzy absolwenci zabłysnęli przed Legnicą, a nawet całym krajem? – Na te pytania odpowiedzi mogli uzyskać uczestnicy spotkania.
25 października o godzinie 14 ma mieć miejsce ostatnie wydarzenie z tego cyklu. Jego tytuł brzmi: „Za bramą wielkiej ciszy. Opowieść o legnickim cmentarzu”. Wejście jest bezpłatne, jednak trzeba uprzednio zaopatrzyć się w wejściówki dostępne w kasie głównego gmachu Muzeum Miedzi (wejście od ul. św. Jana).
Licealiada Młodzieży – zawody pływackie

Zawody międzyszkolne – Sztafetowe biegi przełajowe
30 września nasza szkoła brała udział w międzyszkolnych zawodach sportowych organizowanych przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy. Obie drużyny, które brały w nich udział, zajęły II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych. Do składów należeli:
Drużyna damska: Zuzanna Błąkała, Klara Kołodziej, Oliwia Kościelna, Maja Lisek, Zuzanna Opaczewska, Natalia Rak.
Drużyna męska: Aleksander Gang, Wojciech Izbiński, Szymon Krajewski, Jakub Lebjedziejewski, Roman Pichocki, Michał Piwowarski, Bartosz Polański, Franciszek Salastowicz.

XIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Drużynowego z Chemii
16 września na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbyła się XIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Drużynowego z Chemii. Udział w nim wzięły 24 dwuosobowe drużyny z dolnośląskich szkół, w tym jedna drużyna z naszej szkoły. W jej składzie były Aneta Małek 4c i Antonina Lipczyńska 2c, które zajęły I miejsce. Opiekę nad drużyną sprawowała pani Irena Cymbalak-Basałyga.
















