Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

DKMS

II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy współpracuje z Fundacją DKMS, która polega na organizowaniu na terenie szkoły akcji informacyjno-edukacyjnej #KOMÓRKOMANIA, połączonej z rejestracją potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego.
Intencją akcji jest budowanie odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka. Szkoła ugruntowuje również dzięki temu swój wizerunek, jako inspirująca i podejmująca ważne tematy społeczne.

Organizując akcję #KOMÓRKOMANIA szkoła ma realny wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Wartości przekazywane poprzez to działanie przyczyniają się do obalania mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwalają podarować szansę na nowe życie dla osób chorych oraz otwierają uczniów na podobne inicjatywy w przyszłości. 
Rejestracja jako potencjalny Dawca przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, ale nie pozostaje bez pozytywnego wpływu również na młodszych uczniów.

Zajrzyj na stronę www.dkms.pl

Skip to content