Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Realizowane projekty

DSD

II Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego jako jedyne w Legnicy oraz jedno z nielicznych w Polsce przygotowuje uczniów i przeprowadza wspólnie z niemieckimi egzaminatorami prestiżowy egzamin z języka niemieckiego – DSD Stufe II.


IT-Szkoła

Uczniowie i nauczyciele przystąpili do projektu IT-SZKOŁA, dzięki któremu podwyższają swoje kompetencjie ICT, niezbędne do dalszego kształcenia się na studiach wyższych na kierunkach technicznych, do podjęcia zatrudnienia lub dla potrzeb samokształcenia. Biorą udział w konkursach i wykładach oraz realizują kursy.

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program studiów został stworzony myślą o wszystkich osobach pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Program IT Szkoła jest realizowany pod auspicjami Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.  Partnerem programu jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów.


Nasza Szkoła uczestniczy również w cyklicznych wyjazdach na Wydział Chemiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, na których to uczniowie wybierający chemię jako przedmiot rozszerzony, mają okazję pracować na najnowszym sprzęcie laboratoryjnym pod okiem laborantów oraz doskonalić swe umiejętności zarówno w chemii organicznej, jak i nieorganicznej, nabierając doświadczenia, które może zaowocować w dalszej części ich edukacji.