Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Pomagamy zwierzętom

Wyświetl listę naszych działań   pomagamy_zwierzetom


Dobrze jest spotkać na drodze swojej pracy zawodowej młodych ludzi otwartych na potrzeby innych, wrażliwych i chętnych do niesienia pomocy. Nie zawsze w życiu się udaje, nie zawsze możemy przewidzieć upadek i niepowodzenie, nigdy nie wiadomo, kiedy powieje nieprzychylny wiatr i zmiecie wszystkie nasze nadzieje i plany. Dobrze jest wtedy, nie pytając o przyczynę, podać rękę potrzebującym, podzielić się kawałkiem chleba, wolnym czasem, dobrym słowem i nadzieją na lepsze jutro…. Dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, na kogo można liczyć.


SZKOLNY WOLONTARIAT NA RZECZ POMAGANIA ZWIERZĘTOM

 

 

W II LO w Legnicy działa Szkolny Wolontariat na rzecz pomagania zwierzętom: bezdomnym, kalekim, chorym i skrzywdzonym przez człowieka.

Obecnie Koło skupia 29 uczniów. Opiekunem Koła jest mgr Anna Zielińska

W ramach działalności koła współpracujemy ze Schroniskiem dla Zwierząt w Legnicy oraz Fundacją na Rzecz Zwierząt „Stacyjka Maltusia” w Mierczycach.
Działania te obejmują min: doposażenie schroniska i Fundację w żywność, akcesoria dla zwierząt np. smycze, miski środki czystości.
Wizyty w fundacji „Stacyjka Maltusia” polegające na wyprowadzaniu psów na spacer, pobycie w „kociarni”, pomocy w zabiegach pielęgnacyjnych itp.

Podejmowanie działań na rzecz rozpropagowania akcji adopcji zwierząt (adopcja wirtualna i adopcja rzeczywista).

Organizowania szkolnych akcji na rzecz potrzebujących zwierząt.
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbyła się min.

  • akcja charytatywna zorganizowana przy wsparciu pozyskanych przez wolontariat sponsorów: „Wspomóż zwierzaka”(za okazaną pomoc otrzymasz upominek)
  • akcja sprzedaży własnoręcznie wykonanych przez uczniów kartek świątecznych
  • akcja propagandowo-wizualna „Co zrobić kiedy widzisz zwierzę w potrzebie?”
  • akcja informacyjno- edukacyjna „ Zwierzę u adwokata”- rozpropagowywanie nowelizacji przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

W przyszłym roku zaplanowano kontynuację powyższych działań jak również zaplanowano szereg innych akcji mających na celu pomoc zwierzętom potrzebującym pomocy.


Skip to content