Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Historia-list_JP2_odp

Watykan, 16 stycznia 2004 r.

Szanowni Państwo,
Droga Młodzieży,

Ojciec Święty Jan Paweł II z całego serca dziękuje Społeczności II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy za życzenia przekazane z okazji 25. rocznicy Jego wyboru na Stolicę św. Piotra. Przede wszystkim wdzięczny jest za modlitwę i wszelkie dary duchowe, składane w Jego intencji.

W jubileuszowej homilii Ojciec Święty powiedział: „Jeden Pan Bóg potrafi zliczyć ile modlitw, ile cierpień i ofiar poświęcano, aby wesprzeć moją posługę Kościołowi; ile życzliwości, dobrych stów i oznak jedności podtrzymywało mnie na duchu każdego dnia. Niech dobry Bóg obficie Warn to wynagrodzi!” (Plac św. Piotra, 16 października 2003).

Te słowa wdzięczności Ojciec Święty kieruje w sposób szczególny do ludzi młodych, którzy zawsze z entuzjazmem okazują Mu swą gorącą miłość i szczere oddanie. Życząc, aby młodość była dla wszystkich radosnym czasem pogłębiania osobistej wiary i budzenia w sobie miłości do Chrystusa i do ludzi, Ojciec Święty poleca miłosierdziu Bożemu Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników, Rodziców i Młodzież Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy oraz z serca wszystkim błogosławi.

Z Chrystusowym pozdrowieniem
Mons. Gabriele Caccia Asesor
Skip to content