Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Język niemiecki

W klasach z rozszerzonym programem języka niemieckiego podczas 3-letniej edukacji w naszym Liceum uczniowie mają możliwość zdobycia certyfikatu Deutsches Sprachdiplom – dyplom jest dokumentem potwierdzającym znajomość języka niemieckiego na najwyższym poziomie C1 lub nieco niższym B2. Na podstawie dyplomu uczniowie mogą ubiegać sie o przyjęcie na studia w Niemczech. Mogą też zostać zwolnieni z lektoratu na wyższych uczelniach w Polsce.
W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, ich kultury , historii, zwyczajów i obyczajów poprzez liczne projekty multimedialne. W celu urozmaicenia nauki języka uczniowie biorą chętnie udział w projekcie: Teatr bajek.

Uczniowie mają też możliwość uczestniczenia w konkursach jak:
  • Pokaż nam język
  • olimpiada języka niemieckiego
  • różne konkursy tematyczne jak np. konkurs literacki (pisanie felietonów, poezji w języku niemieckim).
Uczniowie uczestniczący na zajęcia DSD mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych, organizowanych przez koordynatora języka niemieckiego w Sobótce koło Wrocławia.W warsztatach bierze udział młodzież ze wszystkich szkół na Dolnym Śląsku, należących do programu DSD. Warsztaty te są doskonałą okazją do sprawdzenia, zaprezentowania oraz poszerzenia swoich umiejętności, zdobytych na zająciach DSD.
W ramch poszerzania wiedzy na temat historii,realiów, zwyczajów w krajach niemieckojęzycznych uczniowie wyjeżdżają co roku na jarmark bożonarodzeniowy do Berlina oraz Drezna.
Uczniowie mają również możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych podczas wymian szkolnych z Gimnazjum w Wuppertalu. Podczas wyjazdu do Niemiec uczniowie poznają zabytki oraz historię wielu miast. Dzięki temu ,że zakwaterowani są u swoich kolegów i koleżanek z Niemiec, mają doskonałą możliwość szlifowania języka.
Skip to content