Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

KONKURSY I NAGRODY 2016/2017

 

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2016 II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego zajęło 1. miejsce w Legnicy, 13. w województwie i 212. w Polsce.

Stypendium ogólne otrzymali:

  • Piotr Andrzejewski (3A)
  • Sebastian Fojcik (3A)
  • Aleksandra Jania (2A)
  • Michał Janik (2A)
  • Alicja Kozłowska (2A)
  • Sebastian Pięta (2A)
  • Marcelina Terelak (3A)

     

  • Krzysztof Wojciechowski (3E)
  • Paweł Starzyński (absolwent)
  • Rafał Taf (absolwent)

     

     

  • Piotr Urda (absolwent)

     

Stypendium sportowe otrzymali:

  • Angelika Kwaśny (3E)
  • Wojciech Chomąt (absolwent)
  • Paweł Chwaryszczak (absolwent)
  • Marcin Chudzikiewicz (absolwent)
  • Łukasz Krzyżanowski (absolwent)
  • Kamil Maciuszek (absolwent)
  • Wojciech Pliński (absolwent)
  • Przemek Żmuda (absolwent)

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów:

  • Krzysztof Wojciechowski (3E)

Finalistka III edycji projektu „Matura na 100 procent”:

  • Dominika Kulik (absolwentka)

 

Biologia:

  • awans do etapu okręgowego XXXII Olimpiady Ekologicznej – Klaudia Kuzdrowska (3C)

Chemia:

  • awans do etapu okręgowego Olimpiady Chemicznej- Piotr Lizak (3C)

Geografia:

  • awans do etapu okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej- Kamil Bąk (2A)

Polski:

  • awans do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego- Noemi Szafrańska (2B)
  • 1. miejsce w konkursie na exlibris 25 Wrocławskich Targów Dobrych Książek- Klaudia Puchalska (1C)

Angielski:

  • awans do etapu okręgowego 41. Olimpiady Języka Angielskiego- Żaneta Kaczmarczyk (2B), Krzysztof Wojciechowski (3E)
  • 2. miejsce (w kategorii klas drugich) w ogólnopolskim konkursie językowym Understand- Żaneta Kaczmarczyk (2B)
  • 4. miejsce (w kategorii klas drugich) w ogólnopolskim konkursie językowym Understand- Alicja Kozłowska (2A)
  • 2. miejsce w XIII Maratonie Językoznawczym we Wrocławiu- Krzysztof Wojciechowski (3E), Krzysztof Sławik (3A), Michał Preisner (3A)
  • 2. miejsce na Dolnym Śląsku, 27. w kraju w międzynarodowym konkursie języka angielskiego ,,English High Filer”- Żaneta Kaczmarczyk (2B)

Historia:

  • 3. miejsce w konkursie historycznym o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy dotyczącym życia i twórczości Benjamina Bilsego – Kamila Janik,  Seweryn Doroba, Hubert Krasoń (wszyscy z klasy 1B)

Informatyka:

  • 2. miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr- Dawid Pawelec (3E)

Sztuki plastyczne:

  • 1. miejsce w konkursie malarskim ,,Zapisane obrazem- kresy Henryka Sienkiewicza” organizowanym przez Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego- Gabriela Maciak (2C)

Ekonamia:

  • awans do etapu okręgowego I Olimpiady Statystycznej- Alicja Kozłowska (2A), Piotr Andrzejewski (3A), Grzegorz Krawiec (3A)

Sport:

  • 2. miejsce w mistrzostwach Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu dziewcząt;
    indywidualnie 100m stylem grzbietowym- 1. miejsce- Gabriela Czerwińska
    indywidualnie 50m stylem grzbietowym- 1. miejsce- Natalia Jermakiewicz
    indywidualnie 100m stylem dowolnym- 2. miejsce- Agata Kozak
    indywidualnie 50m stylem dowolnym- 2. miejsce- Gabriela Tokarczyk
  • 1. miejsce w mistrzostwach Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu chłopców
    indywidualnie 100m stylem dowolnym- 1. miejsce- Ignacy Frydrychowicz
    indywidualnie 50m stylem dowolnym- 3. miejsce- Tomasz Kotwa
    indywidualnie 50m stylem motylkowym- 1. miejsce- Edwin Kolotilov
    indywidualnie 100m stylem grzbietowym- 4. miejce- Szymon Stajnowski
    indywidualnie 50m stylem grzbietowym- 1. miejsce- Grzegorz Szymański
    indywidualnie 100m stylem klasycznym- 3. miejsce- Jakub Cielecki
    indywidualnie 50m stylem klasycznym- 3. miejsce- Piotr Ornowicz
  • 1. miejsce w drużynowych zawodach szachowych w ramach Licealiady dzieci i młodzieży miasta Legnicy
  • 1. miejsce ( w kategorii dziewcząt) w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z Broni Pneumatycznej- Angelika Kwany (3D)
  • 1. miejsce ( w kategorii chłopców) w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z Broni Pneumatycznej- Sebastian Pięta (2A)
  • 3. miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce siatkowej chłopców
  • 2. miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce siatkowej dziewcząt