Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

KONKURSY I NAGRODY 2017/2018

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni licznymi stypendiami w wielu kategoriach:

 

Stypendia naukowe:

  • Krzysztof Wojciechowski (absolwent 3E)
  • Piotr Lizak (absolwent 3C)
  • Grzegorz Krawiec (absolwent 3A)
  • Aleksandra Jania (3A)
  • Alicja Kozłowska (3A)
  • Jakub Jastrzębski (3A)
  • Michał Janik (3A)

 

Stypendium artystyczne:

  • Anna Maras (3B)

 

Stypendium sportowe:

  • Marcin Gołębiowski (2A)
  • Wojciech Chomąt (3E)
  • Weronika Golińska (2D)

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała – Izabela Wielgucka (2A)

 

Ponadto uczniowie zdobyli liczne osiągnięcia w wielu dziedzinach naukowych:

Ekonomia:

  • awans do etapu okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej – Kamil Bąk (3A)
  • awans do etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej – Alicja Kozłowska (3A), Jakub Mikusiński (3A), Aleksandra Jania (3A)

 

 Sztuki artystyczne:

  • I miejsce na Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Pieśń i Wolność” – Wiktoria Tur (2D)
  • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego… lub swojego miasta” – Anna Maras (3B)
  • Konkurs Plastyczny „Kochajmy Zwierzęta” – I miejsce Nikola Ginda (1E), II miejsce Justyna Materny (2E), III miejsce Miłosz Jaskórzyński (1E)
  • awans do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej (w sekcji historii muzyki) – Dominika Misiak (3B)
  • I miejsce w Rejonowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora w Lubinie – Marta Sobiechowska (1A)

 

Wiedza o społeczeństwie:

  • Awans do II etapu Olimpiady o Unii Europejskiej oraz konkursu „Wybieram wybory” – Grzegorz Jadłosz (3B)

 

Działalność charytatywna:

  • Medal Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Pomocna Dłoń” za wieloletnią pracę w wolontariacie – Paulina Czapracka (2C), Julia Alchimionek (1E), Dominika Kostrzewa (3D)

 

Sport:

  • I miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce siatkowej dziewcząt – Marta Brzostek (3C), Weronika Jurczyk (2E), Aleksandra Rozmus (2A), Julia Furmańczyk (1C), Julia Majchrowska (1D), Agata Kowalik (2B), Liwia Skrzypczyńska (1D), Hanna Mysyk (1C), Kamila Sitek (1E), Joanna Lindecka (1D), Hanna Osadców (1D)
  • II miejsce Drużynowe Mistrzostwa Legnicy w Szachach Szkół Średnich – Krzysztof Dobrzyński (2E), Dominik Kijowski (2E), Jakub Mikusiński (3A), Kacper Sikorki (2E), Arkadiusz Sowa (3A), Olga Starzyńska (2C), Daniel Starzyński (2A)
  • III miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich LOK – Dominik Kijowski (2E)
  • III miejsce w piłce siatkowej chłopców w Licealiadzie Miasta Legnicy – Wojciech Chomąt (3E), Maciej Kulczyński (3E), Radosław Karbowiak (3A), Mateusz Płaskoń (1E), Szymon Murdza (1A), Dawid Zelent (1B), Jan Karczmarek (2C), Aleksander Staszewski (3E), Robert Iwanowski (2C)
  • III miejsce w koszykówce chłopców w Licealiadzie Miasta Legnicy – Wojciech Chomąt (3E), Marcin Król (3E), Maciej Kuczyński (3E), Karol Kurtasz (3E), Grzegorz Mastalerz (1C), Wiktor Mazik (2D), Aleksander Staszewski (3E), Krzysztof Sycz (2B), Grzegorz Szymański (3E)
  • III miejsce w Mistrzostwach Legnicy w tenisie stołowym – Pola Gratkowska (3A), Michalina Kurpianiuk (3A), Urszula Gręzicka (1E)
  • Awans drużyny chłopców do finały wojewódzkiego Licealiady w pływaniu:

Jakub Kielecki – styl klasyczny 100m – I miejsce

Aleksander Dul – styl dowolny 100m – III miejsce

Ignacy Frydrychowicz – styl motylkowy 50m – I miejsce

Artur Gulbicki – styl klasyczny 50m – II miejsce

Tomasz Kotwa – styl dowolny 100m – II miejsce

Kamil Nowak – styl grzbietowy 100m – I miejsce

Szymon Stajnowski – styl dowolny 50m – I miejsce

Grzegorz Szamański – styl grzbietowy 50m – I miejsce

 

Chemia:

  • IV miejsce w dolnośląskim Konkursie Drużynowym z Chemii – Paweł Gorczyński (3C), Mateusz Orłowski (3C)

 

Geografia:

  • Awans do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej – Kamil Bąk (3A), Magdalena Wrona (3A), Justyna Samaszko (3D)

 

Przedsiębiorczość:

  • Awans do etapu okręgowego Olimpiady z Przedsiębiorczości – Kamil Bąk (3A)

 

Język Polski:

  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Gazety Obywatelskiej” w kategorii publicystyki – Klaudia Lewczak (3C)
  • awans do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – Noemi Szafrańska (3B)

 

Język Angielski:

  • II miejsce w kraju oraz I miejsce w województwie dolnośląskim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English High Flier” – Żaneta Kaczmarczyk (3B)

 

Język Niemiecki:

  • osiągnięcie poziomu językowego C1 w państwowym niemieckim egzaminie DSD II – Weronika Goździk (3A), Klaudia Korczyńska (3B), Noemi Szafrańska (3B),  Marcin Mysyk (3C), Natalia Chrobak (3C), Martyna Matusiewicz (3A), Justyna Samaszko (3D), Kamil Bąk (3A)

 

Fizyka:

  • awans do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej – Michał Janik (3A)

 

Historia:

  • awans do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej – Błażej Ostrowski (3D)

 

Matematyka:

  • uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie Mat 2018 – Łukasz Czyrko (2A), Kamil Węgrzyn (3A), Mateusz Orłowski (3C), Paweł Gorczyński (3C)

 

Religia:

  • IV miejsce w Olimpiadzie Teologii Katolickiej na etapie diecezjalnym – Nicole Harrison (1B)