Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

KONKURSY I NAGRODY 2018/2019

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni licznymi stypendiami w wielu kategoriach:

Stypendia naukowe:

  • Marta Sobiechowska (2A)
  • Aleksandra Mitek (2A)
  • Mikołaj Janusz (2A)
  • Aleksandra Rozmus (3A)
  • Michał Janik (absolwent)
  • Aleksandra Jania (absolwentka)
  • Sebastian Pięta (absolwent)
  • Jakub Jastrzębski (absolwent)

 

Stypendia artystyczne:

  • Wiktoria Tur (3D)
  • Karolina Kornatowska (absolwentka)

 

Stypendia sportowe:

  • Szymon Malec (2A)
  • Dominika Danielewicz (2C)
  • Paweł Woźniak (2D)
  • Marcin Gołębiowski (3A)
  • Weronika Glińska (3E)
  • Wojciech Chomąt (absolwent)

 

Ponadto uczniowie zdobyli liczne osiągnięcia w wielu dziedzinach naukowych:

Ekonomia:

  • Kwalifikacja do zawodów okręgowych Olimpiady Statystycznej – Jakub Mazgis (3E), Artur Pazdyk (2E), Jakub Fornagiel (2A)

Informatyka:

  • I miejsce w polskiej edycji XIII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” – Wojciech Leśniak (3e)
  • XVIII miejsce w Ogólnopolskim konkursie programistycznym „Fraktal” – Wojciech Leśniak (3E)

Biologia:

  • I miejsce w Konkursie Wiedzy Psychologicznej organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski – Katarzyna Zawada (2C)

Geografia:

  • Kwalifikacja do zawodów okręgowych XLV Olimpiady Geograficznej – Radosław Skucha (2B)
  • XXI miejsce w edycji dolnośląskiej Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” – Jagoda Szałowska (2B)

Język Polski:

  • Pierwszy Wicemistrz Ortografii Miasta Legnicy – Radosław Skucha (2B)
  • I miejsce w finale wojewódzkim w 22. Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej „Mamy Niepodległość” – Marta Sobiechowska (2A)
  • laureatka IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży „W świecie fantazji – szukając człowieka” – Klaudia Puchalska (3c)

Matematyka:

  • wynik bardzo dobry w kategorii klas pierwszych w konkursie matematycznym „MAT” – Jan Szurczak (1A), Miłosz Chojecki (1A), Agata Jamróz (1A), Małgorzata Jurczyk (1C)
  • wynik bardzo dobry w kategorii klas drugich w konkursie matematycznym „MAT” – Joanna Kulig (2A), Wojciech Cybulak (2A)
  • wynik dobry w kategorii klas drugich w konkursie matematycznym „MAT” – Mikołaj Janusz (2E), Kamil Działo (2c)
  • wynik bardzo dobry w kategorii klas trzecich w konkursie matematycznym „MAT” – Jowita Zyga (3a), Wojciech Lesiak (3e)
  • wynik dobry w kategorii klas trzecich w konkursie matematycznym „MAT” – Maciej Cieślak (3E), Kacper Jaworski (3A)

Sztuki artystyczne:

  • I miejsce w II Rejonowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora – Marta Sobiechowska (2A)
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Odcienie bieli i czerwieni. Sztuka w poszukiwaniu tożsamości” – Karolina Wasiukiewicz (2D)
  • Laureatki konkursu plastycznego „Stop Uzależnieniom” – Paulina Szott (2E), Justyna Hamera (2E)
  • II miejsce w XXXVI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w kategorii „Trio klarnetowe” – Grzegorz Górski (1B)

 

Działalność charytatywna:

  • Medal Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Justyna Kubik (3D), Dżesika Chudzia (3D), Dominika Dżus (3D), Justyna Tęcza (3D), Klaudia Wojsa (3D)
  • Dyplom Szczególnego Uznania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Natalia Król (3C), Karolina Sprinter (3C)

Religia:

  • kwalifikacja do etapu centralnego Olimpiady Teologii Katolickiej – Nicole Harrison (2B)

Sport:

  • III miejsce w VII Pucharze Świata w  Teakwondo w kategorii juniorów do 68 kg – Paweł Woźniak (2D)
  • II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt w Licealiadzie Miasta Legnicy – Z. Bojda (1C), K. Ciesul (2A), A. Górniewicz (1E), J. Grocholska (1E), K. Jankowska (1C), A. Kania (1E), K. Koronkiewicz (1C), J. Kulig (2A), J. Majchrowska (2D), A. Niewdana (1B)
  • Mistrzostwo Legnicy w piłce siatkowej dziewcząt – A. Rozmus (3A), W. Jurczyk (3E), W. Jakimowicz (2A), H. Mysyk (2C), J. Majchrowska (2D), L. Skrzypczyńska (2D), A. Kowalik (3B), J. Furmańczyk (2C), M. Pietrewicz (1A)
  • III miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w szachach – Olga Starzyńska (3C), Wiktor Lewandowski (1A), Dominik Łabuda (1B), Rafał Wiśniewski (3A), Wojciech Cybulak (2A), Dominik Kijowski (3E), Wojciech Leśniak (3E)
  • II miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce siatkowej chłopców – Mateusz Płaskoń (2E), Szymon Murdza (2A), Dawid Zelent (2B), Hubert Śliwiński (1A), Jakub Steć (1E), Albin Hlebko (1E), Karol Jaworski (1E), Emil Bernacki (1E)
  • IV miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w koszykówce dziewcząt – Natalia Różycka (3B), Marcelina Nalepka (2C), Julia Furmańczyk (2C), Weronika Jakimowicz (2A), Agnieszka Krzemińska (3E), Julia Majchrowska (2D), Jowita Zyga (3A), Jagoda Świrska (2B), Agata Jamróz (1A)
  • I miejsce indywidualne na Mistrzostwach Polski w łucznictwie – Miłosz Chojecki (1A)
  • II miejsce drużynowo oraz III miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Dolnego Śląska seniorów w łucznictwie olimpijskim – Miłosz Chojecki (1A)
  • IV miejsce w finale strefy legnickiej Licealiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt – Aleksandra Rozmus (3A), Julia Furmańczyk (2C), Weronika Jakimowicz (2A), Weronika Jurczyk (3E), Agata Kowalik (3B), Julia Majchrowska (2D), Hanna Mysyk (2C), Marcelina Pietrewicz (1A), Liwia Skrzypczyńska (2D)