Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

KONKURSY I NAGRODY 2019/2020

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni licznymi stypendiami w wielu kategoriach:

Stypendia naukowe:

  • Maja Górska (2A)
  • Izabela Zyskowska (2A)
  • Michał Biszczanik (2A)
  • Małgorzata Jurczyk (2C)
  • Joanna Kulig (3A)
  • Bartosz Grelewski (3A)
  • Jagoda Szałowska (3B)
  • Nicole Harrison (3B)
  • Mikołaj Janusz (3E)
  • Wojciech Leśniak (absolwent)

Stypendia artystyczne:

  • Wiktoria Stasina (2A)
  • Marta Sobiechowska (3A)

Stypendia sportowe:

  •  Miłosz Chojecki (2A)
  • Hubert Śliwiński (2A0
  • Kinga Koronkiewicz (2C)
  • Maja Mieszczyk (2C)
  • Maja Górska (2D)
  • Albin Hlebko (2E)
  • Jakub Steć (2E)
  • Szymon Malec (3A)
  • Szymon Murdza (3A)
  • Dominika Danielewicz (3C)

 

Ponadto uczniowie zdobyli liczne osiągnięcia w wielu dziedzinach naukowych:

Język Polski:

  •  I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Unia i ja” – Aleksandra Dąbrowska (3A)
  •  wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Unia i ja” – Iwona Łazarów (2B)
  •  zostanie współpracownikiem ogólnopolskiego czasopisma edukacyjnego dla licealistów „Cogito” – Aleksandra Dąbrowska (3A)
  •  Wicemistrzyni Ortografii w Dyktandzie Legnickim – Izabela Zyskowska (2A)
  • II miejsce w konkursie literackim „Mistrzowie i patrioci” – Aleksandra Dąbrowska (3A)
  • Kwalifikacja do etapu okręgowego (II stopnia) Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – Jagoda Szałowska (3B)
  • II miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” – Paulina Salawa (2C)
  • II miejsce w kategorii literackiej w konkursie „W KRĘGU FANTASY” – Oliwia Janik (1H)
  • I miejsce w kategorii plastycznej w konkursie „W KRĘGU FANTASY” – Wiktoria Stasina (2A)
  • Wyróżnienie w kategorii plastycznej w konkursie „W KRĘGU FANTASY” – Julia Przydatek (2D)

Język Angielski:

  • Bardzo dobry wynik w kategorii klas pierwszych w IV edycji konkursu z języka angielskiego „Understand” – Hanna Tłuczek (1M), Aleksandra Kozierkiewicz (1F) , Patrycja Sadlik (1N), Michał Frysiek (1F), Hanna Łochowska (1F), Julia Kornaga (1H)
  • Dobry wynik w kategorii klas pierwszych w IV edycji konkursu z języka angielskiego „Understand” – Katarzyna Majka (1G), Laura Bień (1N), Natalia Płaskoń (1G)
  • Dobry wynik w kategorii klas drugich w IV edycji konkursu z języka angielskiego „Understand” – Miłosz Chojecki (2A), Izabela Zyskowska (2A), Michał Bukowczyk (2A)
  • Bardzo dobry wynik w kategorii klas trzecich w IV edycji konkursu z języka angielskiego „Understand” – Barbara Matusiewicz (3C), Aleksander Price (3E)
  • Dobry wynik w kategorii klas trzecich w IV edycji konkursu z języka angielskiego „Understand” – Radosław Szczepanik (3B)

Język Niemiecki:

  • Najlepszy wynik w 2LO (95%) w konkursie z języka niemieckiego „Weltsprachen Abitur” – Amelia Stemplowska (1B)
  • Wysoka punktacja w konkursie z języka niemieckiego „Weltsprachen Abitur” – Martyna Skiba (1M), Anna Fortuna (1G), Inga Zdaniuk (1N), Małgorzata Jurczyk (2C), Edyta Szmorąg (2C)
  • Zdanie Egzaminu Deutsches Sprachdiplom – Jakub Taszakowski (3E), Mikołaj Janusz (3E), Mateusz Rogal (3C), Natalia Steyer (3D), Julia Peda (3B), Jagoda Bielecka (3A), Hanna Mysyk (3C)

Historia:

  •  I miejsce w między szkolnym konkursie historycznym „Nigdy więcej II wojny światowej” – Gabriela Klimek – Rozenblat (2B)
  • Udział w ustnym etapie Olimpiady Historycznej – Oliwier Hurej (2B), Łukasz Kosowski (2B)
  • Finalista w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „POLSKA-SZWECJA MIĘDZY RYWALIZACJĄ A WSPÓŁPRACĄ” – Oliwier Hurej (2B)
  • Laureat konkursu wojewódzkiego „Gruzja – fascynująca podróż” – Marcin Kufel (2A)

Sztuki artystyczne:

  • I miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym im. Mieczysława Pawełka – Karolina Wasiukiewicz (3D)
  •  Laureatki Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego „Psiaki, kociaki i inne zwierzaki” – Wiktoria Stasina (2A), Ewelina Majda (2C), Julia Młynarczyk (2A)
  • Laureatki konkursu plastycznego „Legnica w barwach jesieni” – Wiktoria Stasina (2A), Paulina Pilarska (2C)
  •  III miejsce w V edycji profilaktycznego konkursu filmowego Straży Miejskiej w Legnicy pt. „Zakończ nim zaczniesz” – Szkolna Grupa Filmowa
  •  wyróżnienie w konkursie filmowym pt. „Miejsce, którego nie ma” – Anna Fortuna (1G), Daria Grygajtis (1G), Karolina Strzyż (1G)
  •  I miejsce w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „Sztuka smaku – kuchnia artystyczna” – Wiktoria Stasina (2A)
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka wielkanocna” – Paulina Szott (3E), Justyna Hamera (3E)

Geografia:

  • Reprezentacja Szkoły podczas zawodów Okręgowych IV Olimpiady Statystycznej – Jakub Fornagiel (3A), Patrycja Sadlik (1N) oraz Jakub Zaremba (3D)
  • Kwalifikacja do zawodów okręgowych XLVI Olimpiady Geograficznej – Michał Marczuk (3E) oraz Radosław Szczepanik (3B)
  • III miejsce w XLIX Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym – Marta Sobiechowska (3A)

Ekonomia:

  • Zakwalifikowanie do etapu okręgowego XV Olimpiady Przedsiębiorczości – Zofia Łukjańczuk (1A) oraz Karol Madura (1A)  
  • Zakwalifikowanie do II etapu X Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach – Zofia Łukjańczuk (1A) oraz Marcin Baranowski (1A) 

 Matematyka:

  •  wynik bardzo dobry w VIII Ogółnopolskim Konkursie Maks Matematyczny – Miłosz Chodecki (2A), Wojciech Cybulak (3A), Michał Wiśniewski (1A), Małgorzata Jurczyk (2C)
  • I miejsce w województwie i VII miejsce w kraju w swojej kategorii wiekowej w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny – Miłosz Chojecki (2A)
  • II miejsce w województwie i XX miejsce w kraju w swojej kategorii wiekowej w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny – Małgorzata Jurczyk (2C)
  • III miejsce w województwie i XXII miejsce w krajuw swojej kategorii wiekowej w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny – Paulina Pilarska (2C)
  • Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie MAT – Krzysztof Piechota (1A), Mateusz Dziamba (1A), Jędrzej Bojanowski (1A), Kacper Janiszewski (1F), Jan Szurczak (2A), Miłosz Chojecki (2A), Mikołaj Janusz (3E), Wojciech Cybulak (3A), Joanna Kulig (3A)
  • Dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie MAT – Sławomir Starzyński (1G), Michał Janusz (1A), Dominika Wójcik (1A), Michał Wiśniewski (1A), Miłosz Myga (1M), Michał Biszczanik (2A), Małgorzata Jurczyk (2C), Szymon Hrynowiecki (2A), Paulina Pilarska (2C), Agata Jamróz (2A), Hubert Śliwiński (2A), Anna Wysocka (3C), Kamil Działo (3C)
  • Bardzo dobry wynik w klasach pierwszych w konkursie matematycznym Alfik – Krzysztof Piechota (1A), Mateusz Dziamba (1A), Bojanowski Jędrzej (1A), Miłosz Myga (1M), Kacper Janiszewski (1F)
  • Dobry wynik w klasach pierwszych w konkursie matematycznym Alfik – Michał Janusz (1A), Dominika Wójcik (1A), Michał Wiśniewski (1A), Michał Kloc (1A)
  • Bardzo dobry wynik w klasach drugich w konkursie matematycznym Alfik – Miłosz Chojecki (2A), Agata Jamróz (2A), Krystian Kozdroń (2A), Małgorzata Jurczyk (2C), Jan Szurczak (2A), Hubert Śliwiński (2A) oraz Michał Biszczanik (2A)
  • Dobry wynik w klasach drugich w konkursie matematycznym Alfik – Elżbieta Smal (2A),Paulina Pilarska (2C)
  • Bardzo dobry wynik w klasach trzecich w konkursie matematycznym Alfik – Joanna Kulig (3A), Wojciech Cybulak (3A), Dawid Lubieniecki (3C)
  • Dobry wynik w klasach trzecich w konkursie matematycznym Alfik – Piotr Flasza (3A)
  • Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT – Krzysztof Piechota (1A), Mateusz Dziamba (1A), Jędrzej Bojanowski (1A), Kacper Janiszewski (1F), Jan Szurczak (2A), Miłosz Chojecki (2A), Mikołaj Janusz (3E), Wojciech Cybulak (3A), Joanna Kulig (3A)
  • Dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT – Sławomir Starzyński (1G), Michał Janusz (1A), Dominika Wójcik (1A), Michał Wiśniewski (1A), Miłosz Myga (1M), Michał Biszczanik (2A), Małgorzata Jurczyk (2C), Szymon Hrynowiecki (2A), Paulina Pilarska (2C), Agata Jamróz (2A), Hubert Śliwiński (2A), Anna Wysocka (3C), Kamil Działo (3C)
  • Wyróżnienia w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny – Miłosz Chojecki (2A) – bardzo dobry wynik oraz 1 miejsce w województwie i 7 w kraju; Małgorzata Jurczyk (2C) – 2 miejsce w województwie i 20 w kraju oraz Pilarska Paulina (2C) – 3 miejsce w województwie i 22 w kraju
  • Bardzo dobry wynik w XXIX Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY – Michał Kloc (1A), Krzysztof Piechota (1A), Jan Szurczak (2A)
  • Wyróżnienie w XXIX Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY –Mateusz Dziamba (1A), Jędrzej Bojanowski (1A), Michał Wiśniewski (1A), Miłosz Myga (1M), Hanna Łochowska (1F), Kacper Janiszewski (1F), Barbara Malec (1M), Miłosz Chojecki (2A), Krystian Kozdroń (2A), Michał Bukowczyk (2A), Hubert Śliwiński (2A), Elżbieta Smal (2A), Marcelina Kosiorowska (2A)

Działalność społeczna i charytatywna:

  •  Członek Zespołu Doradczego Starosty Legnickiego – Julia Zawadzka (2B)
  • I miejsce w konkursie „Maraton Dobroci” – Marta Sobiechowska (3A), Joanna Chrobak (2B), Iwona Łazarów (2B), Julia Zawadzka (2B), Paulina Sobków (1B) oraz Dominik Malczuk (1B) 
  • Zorganizowanie akcji “Ciuch w ruch” – Julia Peda (3B), Julia Wołczańska (3C) oraz Milena Stępień (3C)

Sport:

  • V miejsce w łucznictwie na odległość 30 m oraz VIII miejsce w łucznictwie na odległość 90 m w LXXXIII Mistrzostwach Polski Seniorów w Łucznictwie – Miłosz Chojecki (2A)
  • I miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska OPEN w Łucznictwie  – Miłosz Chojecki (2A)
  •  II miejsce w walkach do 68 kg juniorów na Mistrzostwach Europy w Taekwondo – Paweł Woźniak (3D)
  •  I miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach szybkich oraz I miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach klasycznych – Michał Fiedorek (1H)
  •  I miejsce w IV Mistrzostwach Polski Amatorów w Szachach Błyskawicznych oraz I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Juniorów Dolnego Śląska w Szachach Szybkich – Wiktor Lewandowski (2A)
  •  I miejsce w drużynowych zawodach pływackich chłopców organizowanych przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy – Michał Janusz (1A), Maksymilian Różycki (1A), Maksymilian Terpiłowski (1B), Antoni Pociejkin (1E), Jakub Pawlik (1G), Kamil Nowak (3E)
  • I miejsce w drużynowych zawodach pływackich dziewcząt organizowanych przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy – Karolina Ciesiul (3A), Monika Szwedyk (1E), Natalia Konarska (1G), Wiktoria Wojtasik (1G), Aleksandra Górniewicz (2E), Emilia Klimas (1E), Julia Gałęza (1N), Alicja Szpunar (3A)
  • Mistrzostwo Legnicy w piłce siatkowej dziewcząt – Weronika Jakimowicz (3A), Julia Majchrowska (3D), Julia Furmańczyk (3C), Hanna Mysyk (3C), Liwia Skrzypczyńska (3D), Natalia Grzyb (1M), Emilia Naruszewicz (1A), Zuzanna Bogacz (1C), Amelia Stemplowska (1B), Milena Duda (1E), Iwona Łazarów (2B)
  • IV miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce siatkowej chłopców – Mateusz Płaskoń (3E), Albin Hlebko (2E), Karol Jaworski (2E), Jakub Steć (2E), Szymon Murdza (3A), Dawid Zelent (3B), Hubert Śliwiński (2A), Michał Janusz (1A), Maciej Lisak (1F), Sławomir Starzyński (1G), Jędrzej Bojanowski (1A)
  • IV miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w tenisie stołowym chłopców – Kamil Gizicki (3E), Piotr Ornowicz (3A) oraz Chojecki Miłosz (1A) 
  • II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach szybkich i klasycznych do lat 18 – Wiktor Lewandowski (2A) 
  • Reprezentując Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w łucznictwie olimpijskim zajął 56 miejsce indywidualnie, a w mikście (wraz z koleżanką) zostali 9 drużyną na świecie – Miłosz Chojecki (2A) 
  • I miejsce IX Turnieju Szachowym o Szablę Piłsudskiego w Świdnicy – Wiktor Lewandowski (2A) 
  • I miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w szachach drużynowych – Maria Lascar (2D), Michał Fiedorek (1 H), Wiktor Lewandowski (2A)Mateusz Koźlak (1N) 
  • V miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej – pod Honorowym Patronatem Prezydenta Legnicy – Ewa Borowiec (1M), Alicja Płatek (1C), Jędrzej Bojanowski (1A), Olaf Oborski (1F), Fabian Kubera (1F), Karol Chodor (1F), Willem Kerstens (1F) 
  • II miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej – pod Honorowym Patronatem Prezydenta Legnicy w kategorii dziewcząt – Ewa Borowiec (1M) 
  • III miejsce w finale Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w szachach – Maria Lascar (2D), Michał Fiedorek (1 H), Wiktor Lewandowski (2A), Mateusz Koźlak (1N) 
  • II miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce nożnej dziewcząt – Kamila Sitek (3E), Julia Gałęza (1N), Paulina Muller (3D), Patrycja Wolska (1B), Kinga Koronkiewicz (2E), Wiktoria Andrzejewska (3D), Marlena Sosińska (3D), Kamila Kopyłeć (1C), Amelia Pawlisiak (1C), Zuzanna Matuszak (1F) 
  • I miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w koszykówce dziewcząt – Adamczyk Julia (1D), Wieczorek Julia (1D), Gizicka Paulina (1G), Gałęza Julia (1N), Sadlik Patrycja (1N), Jakimowicz Weronika (3A), Furmańczyk Julia (3C), Majchrowska Julia (3D), Osadców Hanna (3D) 
  • II miejsce Licealiadzie Miasta Legnicy w tenisie stołowym dziewcząt – Hanna Polańska (1B), Wiktoria Ratajczak (1E) oraz Weronika Kotwica –Parylak (2C) 
  • I miejsce w Mistrzostwach w koszykówce dziewcząt – Podstrefy Legnickiej Adamczyk Julia (1D), Wieczorek Julia (1D), Gizicka Paulina (1G), Gałęza Julia (1N), Sadlik Patrycja (1N), Jakimowicz Weronika (3A), Furmańczyk Julia (3C), Majchrowska Julia (3D), Osadców Hanna (3D) 
  • IV miejsce w Festiwalu Szachowym w Głuchołazach – Wiktor Lewandowski (2A) 
  • I miejsce w Finale Strefy w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt – Karolina Ciesiul (3A), Daria Szymańska (1F), Natalia Konarska (1G)Wiktoria Wojtasik (1G)Aleksandra Górniewicz (2E)Emilia Klimas (1E)Natalia Grzyb (1M) 
  • III miejsce w Mistrzostwach w koszykówce dziewcząt – Strefy Legnickiej Adamczyk Julia (1D), Wieczorek Julia (1D), Gizicka Paulina (1G), Gałęza Julia (1N), Sadlik Patrycja (1N), Jakimowicz Weronika (3A), Furmańczyk Julia (3C), Majchrowska Julia (3D), Osadców Hanna (3D) 
  • II miejsce Drużynowe Zawody Pływackie Chłopców – Michał JanuszMaksymilian RóżyckiEryk TerpiłowskiMateusz Waluś, Jakub Pawlik, Kamil NowakJędrzej Bojanowski  
  • II miejsce w Ogólnopolskim turnieju w grze League of Legends – Albin Hlebko (2E), Michał Prus (2E), Karol Jaworski (2E), Michał Janusz (1A) oraz Wiktor Babiarczyk (1A)