Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

KONKURSY I NAGRODY 2020/2021

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni licznymi stypendiami w wielu kategoriach:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

  • Dorota Sobuś (2g)
  • Miłosz Chojecki (3a)

Stypendium za działalność społeczną:

  • Iwona Łazarów (3B)

Stypendium artystyczne:

  • Hanna Galicka (1E)

Stypendium sportowe:

  • Miłosz Chojecki (3A)

Ponadto uczniowie zdobyli liczne osiągnięcia w wielu dziedzinach naukowych:

Język angielski:

  • Kwalifikacja do okręgowego etapu 45. Olimpiady Języka Angielskiego – Kacper Zakrzewski (3E)
  • I Miejsce w województwie i kraju (w kategorii klas pierwszych) w V edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Understand – Oliwia Ambroży(1D)
  • II Miejsce w kraju i województwie (w kategorii klas pierwszych) w V edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Understand – Milena Hajduk (1A)
  • I Miejsce w województwie i kraju (w kategorii klas drugich) w V edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Understand – Hanna Tłuczek (2M)
  • II Miejsce w kraju i województwie (w kategorii klas drugich) w V edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Understand – Maja Kożuszko (2D)

Język niemiecki:

  • Kwalifikacja do drugiego etapu Olimpiady z Języka Niemieckiego – Julia Sarlińska (2N)
  • I Miejsce w Ogólnopolskim konkursie Weltsprachen Abitur (klasy pierwsze) – Wiktoria Drelinkiewicz (1A)
  • I Miejsce w Ogólnopolskim konkursie Weltsprachen Abitur (klasy drugie) – Julia Sarlińska (2N)
  • II Miejsce w Ogólnopolskim konkursie Weltsprachen Abitur (klasy pierwsze) – Marie Woynar (1B) oraz Natalia Zapotoczna (1B)
  • III Miejsce w Ogólnopolskim konkursie Weltsprachen Abitur (klasy drugie) – Joanna Piwowarska (2H), Oskar Pundyk (2M) oraz Amelia Stemplowska (2B)
  • IV Miejsce w Ogólnopolskim konkursie Weltsprachen Abitur (klasy trzecie) – Joanna Chrobak (3B)

Język Francuski:

  • Kwalifikacja do etapu okręgowego  XLIV Olimpiady Języka Francuskiego – Weronika Baranowska (2m)

Historia:

  • Kwalifikacja do części ustnej etapu okręgowego Olimpiady Historycznej – Brayan Gattei (2H)

Działalność społeczna i religia:

  • IV Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej w etapie diecezjalnym – Mateusz Potęcki (3a)
  • Działalność w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Łukasz Kosowski (3B), Julia Zawadzka (3B)

Sztuka:

  • I Miejsce w VII Dolnośląskim konkursie „W kręgu fantasy” w kategorii plastycznej – Wiktoria Stasina
  • Wyróżnienie w VII Dolnośląskim konkursie „W kręgu fantasy” w kategorii plastycznej – Julia Przydatek
  • Nagrodzenie w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „Czysta woda” – Hanna Galicka (1E)

Geografia:

  • Kwalifikacja do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej – Dorota Sobuś (2G) i Michał Graban (3D)
  • Kwalifikacja do etapu centralnego XLVII Olimpiady Geograficznej – Michał Graban (3D)

Matematyka:

  • IV Miejsce w kraju i I miejsce w województwie w konkursie Maks Matematyczny – Jan Szurczak (3a)
  • IX Miejsce w kraju i III miejsce w województwie w konkursie Maks Matematyczny – Miłosz Chojecki (3a)
  • Wysoki wyniki w konkursie Maks Matematyczny – Szymon Hrynowiecki (3A), Agata Jamróz (3A), Marcelina Kosiorowska (3A) oraz Jakub Michalak (3A)
  • Kwalifikacja do zawodów okręgowych V Olimpiady Statystycznej – Marcelina Kosiorowska (3A), Natalia Synowiec (3A) oraz Wiktor Lewandowski (3A)

Fizyka:

  • Kwalifikacja do drugiego etapu 70 Olimpiady Fizycznej – Miłosz Chojecki (3A)

Informatyka:

  • Kwalifikacja do zawodów II stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej – Michał Biegaj (2A)

Sport:

  • Mistrzostwo Polski Juniorów 2020 w LXIX Mistrzostwach Polski Juniorów –Miłosz Chojecki (3A)
  • I Miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół w Szachach (Licealiada) – Wiktor Lewandowski (3A), Michał Fiedorek (2H), Maria Elena Lascar (3D), Mateusz Koźlak (2N)
  • I Miejsce w kategorii kobiet 18-19 lat w „Garmin Triathlon Płock 2020” – Aleksandra Górniewicz (3E)
  • II Miejsce w kategorii mężczyzn 18-19 lat w „Garmin Triathlon Płock 2020” – Kamil Kmita (3D) 
  • III Miejsce w kategorii kobiet 16-17 lat w „Garmin Triathlon Płock 2020” – Emilia Klimas (2E)
  • IV Miejsce w kategorii mężczyzn 16-17 lat w „Garmin Triathlon Płock 2020” – Mateusz Onuszko (2N)
  • IV Miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej – Julia Stelmach (1C), Zuzanna Piechota  (1C)
  • III Miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w tenisie stołowym – Wiktoria Rajczakowska (2E)
  • II Miejsce w Międzyszkolnych Biegach Przełajowych – Emilia Klimas (2E), Milena Duda (2E), Zuzanna Bojda (3C), Maria Elena Lascar (3D), Aleksandra Górniewicz (3E), Joanna Grocholska (3E)
  • V Miejsce w Międzyszkolnych Biegach Przełajowych Kacper Szczech (2B), Robert Śliwiński (2C), Grzegorz Czajkowski (2G), Mateusz Onuszko (2N), Albin Hlebko (3E), Michał Prus (3E)
  • III Miejsce podczas Międzyszkolnych Zawodach w Sztafecie – Milena Duda (2E), Emilia Kilmas (2E), Julia Sarlińska (2N), Hanna Włodarczyk (2N), Zuzanna Bojda (3C) oraz Aleksandra Górniewicz (3E)
  • V Miejsce podczas Międzyszkolnych Zawodach w Sztafecie – Igor Zapert (1A), Kacper Szczech (2B), Robert Śliwiński (2C), Michał Bąk (2F), Grzegorz Czajkowski (2G), Mateusz Onuszko (2N), Albin Hlebko (3E) i Emil Bernacki (3E)
  • II Miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Szachach Szybkich – Maria Elena Lascar (3D) i Wiktor Lewandowski (3A)
  • Powołanie do Reprezentacji Polski w Karate – Martyna Gibasiewicz (2C)
Skip to content