Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Wskazówki dla kandydatów do II LO

 • Jeśli bardzo zależy Ci, aby dostać się do II LO w Legnicy, wybierz na swojej liście preferencji w pierwszej kolejności wszystkie klasy oferowane przez II LO, a klasy z innych szkół w dalszej kolejności. Wtedy znacznie wzrosną Twoje szanse na dostanie się do naszej szkoły.
 • Klasa, która najbardziej Ci odpowiada powinna znajdować się na pierwszym miejscu na liście – to będzie Twoja pierwsza preferencja. Klasę, do której chciałbyś uczęszczać, w przypadku gdybyś nie dostał się do klasy z pierwszej preferencji, musisz wybrać jako drugą na liście, itd. W ten sposób utworzysz swoją listę preferencji.
 • Wybierając klasę 1C (jako Twoją pierwszą preferencję), uwzględnij na drugim miejscu Twojego wyboru klasę 1D – w razie gdy system nie przydzieli Cię do klasy o profilu medycznym, masz jeszcze szansę dostać się do klasy ekonomicznej, w której również będziesz miał możliwość nauki biologii i chemii w zakresie rozszerzonym.
 • W dalszej części listy preferencji wybierz jeszcze dwie szkoły i jak najwięcej oddziałów w każdej z nich – wówczas unikniesz przypadku, że system nie zaproponuje Ci żadnej klasy.
 • Zwróć uwagę na przedmioty punktowane na świadectwie w klasach, które najbardziej Cię interesują. Postaraj się, aby z tych przedmiotów mieć na świadectwie jak najwyższe oceny.
 • Dopilnuj, aby wszystkie Twoje osiągnięcia zostały umieszczone na świadectwie. Za osiągnięcia w konkursach, począwszy od szczebla powiatowego, przysługują Ci dodatkowe punkty rekrutacyjne.
 • Jeśli pracujesz społecznie w agendach szkoły (Samorząd Szkolny, gazetka szkolna, chór, szkolna strona internetowa) lub pracujesz jako wolontariusz w instytucjach pożytku publicznego (Caritas, PCK, harcerstwo, itp.) poproś wychowawcę o wpisanie tego na świadectwie. Dostaniesz za tę pracę dodatkowe 2 punkty.

6 kroków do szkoły ponadgimnazjalnej

 1. Załóż konto (jeśli logujesz się samodzielnie) na stronie internetowej https://dolnoslaskie.edu.com.pl/Kandydat i zapamiętaj swój login i hasło.
 2. Zapoznaj się z ofertą II LO i wybierz oddziały, do których chcesz kandydować.
 3. Wydrukuj wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym), a potem przynieś go do II LO, jeśli jest to Twoja szkoła pierwszego wyboru.
 4. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły, zaloguj się ponownie na swoje konto w systemie i przepisz do odpowiedniego formularza oceny oraz inne osiągnięcia.
 5. Dostarcz oryginał świadectwa oraz oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego we wskazanym w harmonogramie terminie.
 6. W dniu ogłoszenia wyników, sprawdź, gdzie się dostałeś, a następnie przynieś pozostałe wymagane dokumenty: oświadczenie podpisane przez rodzica – potwierdzenie woli uczęszczania do szkoły oraz deklarację wyboru II języka obcego (w kl. 1a, 1b, 1d, 1e).
Skip to content