Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

wycieczki Amsterdam – Keukenhof – Bruksela – Paryż

W dniach 14-19.04.2024 uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Eweliny Rempińskiej, p. Anny Rogowskiej, p. Doroty Chmiel i p. Michała Rocznika uczestniczyli w zagranicznej wycieczce.
Zwiedzanie rozpoczęło się w Amsterdamie od wizyty w Muzeum Rijsk, spaceru po Placu Rembrandta i targu kwiatowym. Następnie młodzież udała się do Ogrodów Keukenhof, które zachwyciły kolorowymi tulipanami, hiacyntami, krokusami i narcyzami.
Kolejny dzień uczniowie spędzili w Brukseli, gdzie mogli podziwiać katedrę św. Michała i Guduli, Galerie Świętego Huberta, Grande Place – rynek wpisany na listę UNESCO, Manneken Pis – symbol Brukseli, a także eksponaty w Muzeum Instrumentów.
Podczas dwóch dni spędzonych w Paryżu mieli okazję wspiąć się na taras widokowy Wieży Eifflea, wyruszyć w rejs po Sekwanie i spojrzeć na miasto z perspektywy rzeki, udać się na spacer do katedry Notre Dame – serca Paryża, zobaczyć Sorbonę, Dzielnicę Łacińską, Panteon, Operę Garnier, zwiedzić Luwr, Muzeum Perfum Fragonard, Dzielnicę Montmartre – Bazylikę Sacre Coeur oraz Plac Pigalle.

Skip to content