Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

MaturzyściRok szkolny Bal Studniówkowy 2022

27. stycznia, po roku przerwy w tradycji organizacji studniówek spowodowanej epidemią koronawirusa, tegoroczni maturzyści na symboliczne 100 dni (a dokładniej 97 dni) przed otwarciem arkuszy egzaminu dojrzałości doświadczyli szampańskiej zabawy do białego rana w gronie kolegów i koleżanek z ławek szkolnych, a także zaproszonych osób towarzyszących. Prowadzącymi wydarzenie byli: Julia Ficer, Karol Madura oraz Zuzanna Pieluszczak i Dominik Malczuk.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z balu studniówkowego 2022
>FILM<
>ZDJĘCIA<

Bal rozpoczął się o godzinie 20:00 uroczystym polonezem pokazowym. Choreografią tańca oraz przygotowaniem uczniów zajęła się Pani Danuta Ksiądzyna. Praca nad opanowaniem układu nie była łatwa; nie tylko z powodu wysoko zawieszonej poprzeczki, ale przede wszystkim przez wszelkie trudności wynikające z faktu organizacji prób w czasach pandemii.

Po wstępie do części oficjalnej przyszedł czas na przemowę Pani Dyrektor Anny Górskiej i oficjalne otwarcie balu. Pani dyrektor podkreśliła, że: “Takie wyjątkowe chwile, jak ta dzisiejsza, kiedy możemy wspólnie bawić się w tym właśnie gronie, życzliwych sobie osób, uświadamiają jak ważne są nasze wzajemne relacje i pokazują najlepiej więź jaka łączy nas – społeczność szkolną”.

Kolejną częścią programu były podziękowania:
dla wychowawców za poświęcony czas i zaangażowanie w życie klasy oraz udzielone wsparcie swoim wychowankom,
dla nauczycieli za wspólnie spędzone, wymagające i naznaczone nauką zdalną 3 lata,
oraz dla rodziców z komitetu studniówkowego za pomoc w organizacji tak wspaniałego wydarzenia.

Po wzniosłym toaście rozbrzmiały słowa z “Pana Tadeusza”: “(…)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(…)” – tak rozpoczęły się trzy tury poloneza z dyrekcją i nauczycielami na czele.

W części artystycznej Hanna Polańska (3B), Aleksandra Murdza (3D) oraz Zofia Kowalska (absolwentka 2021) zaprezentowały spektakularny taniec high heels, natomiast Amelia Karaś (3B) i Dominik Malczuk (3B) poprowadzili quiz o szkole na podstawie formatu “Matura to bzdura”. Niektóre odpowiedzi pozostaną w głowach maturzystów na zawsze.

Tak zakończono część oficjalną balu, a rozpoczęto wyczekiwaną zabawę. Miłą chwilą było też wspólne śpiewanie sto lat Karolowi i Karolinie Madura z klasy 3A i 3B, którzy 27. stycznia kończyli 19 lat. Parkiet pozostawał pełny do 5. rano, kiedy musieliśmy zaśpiewać: “To już jest koniec…”

Opinię na temat studniówki najlepiej wyrażają słowa samych jej uczestników:
“Tegoroczna studniówka II LO była prawdziwie niezapomniana. Na jej ogromny sukces wpływają 2 czynniki – z jednej strony świetna organizacja, a z drugiej doskonała atmosfera, którą wytworzyli uczniowie. Nieczęsto zdarza się, by o godzinie 4 nad ranem parkiet był praktycznie pełny, a DJ z własnej woli wydłużał imprezę! Niewątpliwie studniówka stała się godnym ukoronowaniem czasu zabawy, który powoli musi przeradzać się w czas wzmożonej nauki i przygotowań do matury.”Iwona – absolwentka 2021

“Studniówka bardzo mi się podobała. Byłem mile zaskoczony atmosferą,
jaka tam panowała. Byłem zachwycony tym, jak nauczyciele i uczniowie razem potrafili porozmawiać i po prostu dobrze się bawić. Każdemu życzę takiego balu studniówkowego.”Stanisław – 3B

“Naprawdę mi się podobało. Sala była bardzo dobrze przygotowana, obiad nie przypadł mi do gustu, lecz zrekompensowała to świetna muzyka, dobrzy filmowcy i fotografowie oraz niezapomniane szaleństwo z przyjaciółmi”Oliwia – 3E

“Ach, co to była za zabawa! Mimo różnych przeciwności losu studniówka II LO odbyła się. Piękne wykonanie poloneza było jednak wstępem do dalszej znakomitej zabawy. A uczniowie II LO pokazali, że bawić potrafią się znakomicie!”P. Dorota Chmiel

Trudu organizacji wydarzenia podjął się
Komitet Studniówkowy w następującym składzie:

Uczniowie: 
Julia Ficer – 3C
Karol Madura – 3A
Zuzanna Pieluszczak – 3D
Dominik Malczuk – 3B
Karolina Armatys – 3D
Julita Patyna – 3D
Paulina Sobków – 3B
Gabriela Konopka – 3E
Amelia Karaś – 3B
Maja Rutkowska – 3A

Rodzice:
Pani Katarzyna Król
Pani Ewa Jabłońska-Kloc
Pani Justyna Siudak
Pani Beata Zdebiak
Pani Barbara Budziarek-Patyna
Pani Anna Sobków
Pani Wioletta Król – Terelak

Komitet rozpoczął swoją pracę już w październiku i działał bez przerwy aż do chwili otwarcia balu przez Panią Dyrektor. W tym czasie musiał zmierzyć się ze wszystkimi komplikacjami jakie postawił na jego drodze los: obostrzenia covidowe, nowe rozporządzenia KPRM, zmiana terminu studniówki, zdalne nauczanie.

Uczniowie przekonali się jak wiele pracy trzeba włożyć i jak wiele czasu poświęcić organizacji wydarzenia dla ponad 230 osób. Znalezienie odpowiedniej sali, DJ-ów, fotografów, dopełnienie kwestii formalnych, ustalenie kosztów, zebranie deklaracji od uczniów i ich osób towarzyszących, koordynowanie prób poloneza na sali gimnastycznej, a także próby generalnej na sali balowej, stworzenie konceptu dekoracji, w tym ścianki zdjęciowej, wystroju stołów i sali, a następnie urzeczywistnienia go na dzień przed studniówką, wykonanie imiennych winietek i różyczek w kolorach odpowiadających danej klasie – to tylko część wyzwań, jakie stanęły przed organizatorami.

To dzięki zaangażowaniu komitetu mogliśmy bawić się na naszym (mamy nadzieję) najpiękniejszym balu w życiu.

 

Artykuł przygotował Karol Madura (3A)

Skip to content