Antonina Jarecka, uczennica klasy 4a, znalazła się w gronie stypendystów Programu ZDOLNI w roku szkolnym 2025/2026.
Program jest rodzajem pomostu pomiędzy zdolnymi młodymi ludźmi a środowiskiem naukowców. Dzięki niemu młodzi pasjonaci różnych dziedzin wiedzy uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez największe autorytety i pod ich okiem samodzielnie pracują nad nurtującymi ich zagadnieniami. Co nie mniej ważne, uczestnicy Programu ZDOLNI mogą w Funduszu spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach, wspólnie prowadzić projekty badawcze i artystyczne, pomagać sobie, inspirować się nawzajem, nawiązywać znajomości i przyjaźnie. Rozwijać własne pasje.
Kategoria Uzdolnieni
TALENT PLASTYCZNY

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Modelarska pasja

XIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Drużynowego z Chemii
16 września na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbyła się XIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Drużynowego z Chemii. Udział w nim wzięły 24 dwuosobowe drużyny z dolnośląskich szkół, w tym jedna drużyna z naszej szkoły. W jej składzie były Aneta Małek 4c i Antonina Lipczyńska 2c, które zajęły I miejsce. Opiekę nad drużyną sprawowała pani Irena Cymbalak-Basałyga.

Dolnośląski Kongres Młodych Odkrywców za nami
Martyna Majerz 3g, Adrianna Turek 4a, Zuzanna Świtaj 4a, Antonina Jarecka 4a i Mikołaj Kasprzyk 3g wzięli udział w dwudniowym wydarzeniu skierowanym do uczniów szkół średnich zainteresowanych matematyką, informatyką i sztuczną inteligencją.
Młodzież wysłuchała trzech wykładów wybitnych naukowców z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wzięła udział w grze miejskiej i w pięciu warsztatach, podczas których samodzielnie rozwiązywała problemy. Wieczorne zajęcia zakończył integracyjny wieczór planszówek.
Dolnośląski Kongres Młodych Odkrywców jest współorganizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, a cały projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Ministra Edukacji Narodowej w ramach programu „Odkrywcy” oraz wsparciu firmy Jane Street.
Więcej informacji o działaniach popularnonaukowych adresowanych do uczniów, organizowanych lub wspieranych przez Fundację Matematyków Wrocławskich znajdziemy pod adresem: https://fmw.math.uni.wroc.pl/

Stypendyści Prezydenta Miasta Legnicy
Uczniowie II LO nagrodzeni Stypendiami Prezydenta Miasta Legnicy za osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2024/2025:
Stypendium wiedzy ogólnej:
- Jarecka Antonina – klasa 3a
- Ficer Jakub – klasa 4a
- Sochacka Martyna – klasa 4a
- Sabatowicz Krystian – klasa 4c
- Naczyńska Amelia – klasa 4e
Stypendium artystyczne:
- Ocimek Daniel – klasa 2a
- Kloc Julia – klasa 2a
- Pereta Hanna – klasa 2a
- Serenda Marta – klasa 2d
- Gotowska Emma – klasa 3b
- Korkuś Hanna – klasa 3c
- Lewandowska Hanna – klasa 3c
- Niemiec Julia – klasa 3c
- Stohnij Amelia – klasa 3c
- Szczerba Nikola – klasa 3c
- Lenar Anna – klasa 3d
- Antonowicz Oliwia – klasa 3e
- Kowalczyk Zuzanna – klasa 4a
- Kopczyńska Emilia – klasa 4e
- Nowacka Martyna – klasa 4e
Stypendium sportowe:
- Bąkała Zuzanna – klasa 2f
- Kołodziejski Wojciech – klasa 3a
- Fiodorek Kamila – klasa 3f
- Izbiński Wojciech – klasa 3g
- Wita Patryk – klasa 3g
- Martka Jakub – klasa 4a
- Sinicki Marek – klasa 4a
- Stanio Kacper – klasa 4d
Uroczyste wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2025/2026 w dniu 1 września 2025 r. o godz. 11.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy (wejście od ul. Bilsego).
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do udziału w uroczystości!
Sukces Julii
Julia Kloc, uczennica klasy 2a uzyskała kwalifikację do akrobatycznych Mistrzostw Świata w Bolonii.

XXXIV Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
W XXXIV Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY nagrody i wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie II LO:
Wyróżnienia w klasach drugich: Remigiusz Koch 2a, Wiktoria Elszyn 2a, Franciszek Salastowicz 2a, Michał Piwowarski 2g, Adam Jopkiewicz 2g
Wyróżnienia w klasach trzecich: Antonina Jarecka 3a, Adrianna Turek 3a, Zuzanna Świtaj 3a, Miłosz Kaczmarek 3a, Wiktoria Trzeciak 3a, Wojciech Izbiński 3g, Marcel Koban 3g
Aneta Małek w gronie laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej
30 maja na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego wręczono dyplomy laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych.
W gronie laureatów znalazła się uczennica klasy 3C Aneta Małek.
Olimpiada składała się z trzech etapów, dwa pierwsze etapy odbyły się zdalnie, na platformie Edukator.pl, a etap III w siedzibie Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy” na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: Chemia, Chemia medyczna i Chemia zrównoważonego rozwoju.
Serdeczne gratulujemy Anecie i życzymy dalszych sukcesów!


















