Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

News DNI OTWARTE

Tegoroczny Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się 15 kwietnia. Od godziny 9 rano aż do godziny 18 gimnazjaliści mogli zwiedzać mury naszej szkoły. Uczniowie naszej szkoły – w przebraniach bohaterów z powieści „Harry Potter” J. K. Rowling – wraz z opiekunami – także poprzebieranymi za wykładowców Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie –  przeprowadzali różnorodne konkursy, prezentacje, programy artystyczne i eksperymenty.

Po przekroczeniu progów II LO można było od razu poznać wychowawców przyszłorocznych klas pierwszych.

Każdy profil przygotował prezentacje i konkursy zachęcające wybrania danej klasy.W specjalnym miejscu, w ciszy i spokoju, nauczyciele wraz z uczniami omawiali i tłumaczyli przeróżne zawiłości wypełniania wniosku do szkoły ponadgimnazjalnej z wykorzystaniem aplikacji elektronicznej.

Ogromnym zainteresowaniem gości cieszyły się niezwykle widowiskowe eksperymenty chemiczne przeprowadzane pod okiem nauczyciela przez samych uczniów w nowoczesnej pracowni chemicznej w naszej szkole.

Pomiędzy konkursami, pokazami i występami na sali gimnastycznej można było także spróbować przygotowanego przez uczniów poczęstunku, który składał się przede wszystkim z elementów zdrowej żywności.

Klasy profilowane humanistycznie przygotowały na tę szczególną okazję filmy o szkole oraz „Kawiarenkę poetycką”.
„Ścisłowcy”, czyli reprezentanci klas A i E(politechnicznych oraz inżynieryjnych),proponowali odwiedzającym gimnazjalistom konkursy matematyczne z nagrodami i „Salon inżynierów”.

Ogromnym zainteresowaniem gości cieszyły się niezwykle widowiskowe eksperymenty chemiczne przeprowadzane pod okiem nauczyciela przez samych uczniów w nowoczesnej pracowni chemicznej w naszej szkole.

Zachęceniem do nauki informatyki w II LO były pokazy nagrodzonych prac naszych uczniów w konkursie „Wirtualne zamki”.
Nauczyciele języków obcych wraz z klasami przygotowali filmowe prezentacje związane z wymianami międzynarodowymi (z Francją i Niemcami), będącymi wieloletnią tradycją liceum St. Wyspiańskiego. Gimnazjaliści zainteresowani nauką języka francuskiego chętnie oglądali poszczególne regiony Francji w postaci prezentacji slajdów i fotografii, natomiast ci, spośród gimnazjalistów, którzy zamierzają kontynuować w naszej szkole naukę języka niemieckiego,mieli okazję zapoznać się ze specyfiką, przebiegiem i możliwościami, jakie oferuje przystąpienie i zdanie egzaminu językowego DSD,który proponowany jest uczniom tylko w II LO w całej Legnicy.
Nie zabrakło także miejsca, o którym mówimy „Punkt konsultacyjny dla gimnazjalistów.
Pasjonaci geografii przygotowali na Dzień Otwarty intrygujący już sama swoją nazwą „Statek Odkrywców”, który zabierał w podróż do najodleglejszych krain, państw i archipelagów.
Przez cały czas prezentacjom i konkursom towarzyszyły programy artystyczne przygotowane przez uzdolnionych uczniów. Na schodach szkoły zaprezentował się chór szkolny, a jego występ można było w ten sposób usłyszeć w całym budynku, ponieważ ucichły wtedy wszelkie odgłosy rozmów i odtwarzanych w salach utworów.
Skip to content