Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

MaturzyściRok szkolny Drodzy Maturzyści…

Drogie Maturzystki, drodzy Maturzyści,

Nadszedł już kres Waszej nauki w liceum, którego częścią staliście się ledwie trzy lata temu. Kolejny rozdział pięknych chwil, trudów i starań dokonał się i jednocześnie pojawił się także nowy – jeszcze niezapisany.

Co się w nim znajdzie, zależy tylko od Was i tego jak wykorzystacie swój potencjał. Wiele możliwości stoi przed Wami otworem, zajrzyjcie więc w swoje serca i postawcie kolejny krok, by dowiedzieć się co kryje w sobie przyszłość. Powodzenia w drodze ku dorosłości!

Artykuł przygotował Arkadiusz Kapral (2B)

Nasza Szkoła okazała się być doskonałym miejscem do realizacji swoich marzeń, poszerzania horyzontów oraz rozwijania swoich kompetencji. Miejsce to zostanie zapamiętane przez uczniów bardzo miło i ciepło wraz ze wspaniałą kadrą nauczycielską, która jest dużym oparciem dla uczniów, zawsze wierzy w ich możliwości i pomaga w realizacji marzeń i celów, do których dążą.

Zapraszamy do przeczytania o wspomnieniach, które już na zawsze zostaną tegorocznym Maturzystom w pamięci.

Jest to szkoła, która pozwoliła mi na realizowanie mojej pasji, czyli gry w szachy i dzięki wsparciu Pana Rafała Warzechy, czyli mojego nauczyciela wych. fiz. udało mi się wraz z moją drużyną pojechać na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach Licealiada i tam zajęliśmy pierwsze miejsce. Pani Joanna Brzostek sprawiła,  że lekcje języka polskiego nie były nudne a wręcz przeciwnie.

-mówi Maria Elena Lascar (3D).

Wyobraźcie sobie wychowawcę idealnego. Gwarantuję, że nie dorośnie on do pięt Panu Łękawskiemu. To był dla mnie drugi ojciec. Człowiek, który zawsze stawał po stronie ucznia i robił wszystko, żeby mu pomóc. Uwielbiałam też śpiewać w chórze, uwielbiałam spędzać tam czas. Z Panią Ksiądzyną próby chóru były przyjemnością!

-przyznaje Joasia Turkiewicz (3E)

To dzięki nauczycielom lekcje są fascynujące i bardzo interesujące a przekazywana wiedza jest bardzo dobrze przyswajana przez uczniów. II Liceum zostanie zapamiętane też poprzez wiele projektów takich jak: ,, Ale murale!” oraz ,,Jak poprzez teatr poznawać świat” – były one szansą na rozwinięcie swoich kompetencji.

-twierdzi Iwona Łazarów (3B).

Nasza Szkoła to nie tylko wspaniałe grono pedagogiczne, cudowna atmosfera i niezwykli ludzie, ale także mnóstwo wspomnień i niezapomnianych wrażeń, które zostają w pamięci na całe życie. Kocham 2 Liceum Ogólnokształcące. Kocham wszystkich tych ludzi, kocham tę atmosferę

-przyznaje Joasia Turkiewicz (3E)

II Liceum Ogólnokształcące daje dużo możliwości, otwiera bramy na dobre i prestiżowe uczelnie, ale przede wszystkim kształci. Uczniowie Naszego Liceum są niezwykle ambitni, mądrzy, utalentowani, a także posiadają zróżnicowanie zainteresowania. Wykazują się chęcią dzielenia się swoimi pasjami z innymi. Przedstawiają je nie tylko w licznych konkursach, ale również na koncertach charytatywnych. Nasza Szkoła pozwoliła mi na przełamanie barier. Przede wszystkim o wiele bardziej otworzyłem się na kontakty z innymi, a sama szkoła oprócz rozwoju wiedzy pozwoliła mi się również rozwinąć pod względem mentalnym.

-dodaje Kamil Niewiński (3B)

Jak widać Nasze Liceum ma wiele zalet i przyciąga same pozytywne wspomnienia. Dzięki swojej obecności uczniowie zyskali naprawdę bardzo dużo. Nie były to tylko akcje charytatywne i kontakt z rówieśnikami, ale również możliwość działania w Samorządzie Uczniowskim, rozwijanie swoich umiejętności w gazetce szkolnej ,,Tuba”, możliwość tworzenia strony szkoły lub zapisania się do sekcji Filmówki, gdzie uczniowie zajmują się nagrywaniem i obróbką rozmaitych filmów. Ich umiejętności są naprawdę bardzo duże. Rezultaty zawsze zachwycają a wszystko jest wykonane bardzo precyzyjnie i profesjonalnie. Uczniowie naszego Liceum mają możliwość także zaprojektowania szkolnych bluz.

Mamy własne gadżety – bluzę. Będę ją kochać do końca życia. To jest moja pamiątka. – mówi Joasia Turkiewicz (3E) – Kocham tę Szkołę. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to najlepsza szkoła, w jakiej byłam w moim życiu. -dodaje.

Artykuł przygotowała Maja Kowalik (1B)

Skip to content