Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Przedstawienia, koncerty szkolne Dzień Papieski

Dnia 27.10 (poniedziałek) w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem ,,Świętymi bądźcie”.


Żyjemy w burzliwych czasach, w których ludzie poszukują  odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania. Jan Paweł II wskazuje drogę. Pełniąc posługę Biskupa Stolicy Piotrowej, był realnym świadkiem Chrystusa i propagatorem pokoju i wolności na świecie.

Uczniowie klas I i II, aby uczcić pamięć o wielkim człowieku, przygotowali na tę uroczystość Tryptyk Rzymski papieża. Muzykę  do Medytacji Jana Pawła II skomponował pan Artur Kot- legnicki nauczyciel muzyki.

Całe spotkanie dopełniła prezentacja, przybliżająca osobę naszego świętego rodaka. Gościem specjalnym był ks. Prałat Tadeusz Kisiński, który przybliżył postać papieża w literaturze, szczególnie  w utworach A. Mickiewicza i J. Słowackiego. Ks. Tadeusz recytował fragmenty otworów wieszczów narodowych, dotyczące przepowiedni o papieżu Polaku na Stolicy Piotrowej. Ks. Prałat zebrał gorące oklaski i wzbudził podziw wielu ludzi.

Skip to content