Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Chór, muzykaPrzedstawienia, koncerty szkolne Dzień Patrona

klasa 2bTradycją II LO w ostatnich latach stało się świętowanie Dnia Patrona Szkoły. Jest to wyjątkowa okazja zarówno do przedstawienia  dokonań wybitnego i wszechstronnego artysty, jakim niewątpliwie był Stanisław Wyspiański, jak i do zaprezentowania artystycznych możliwości i talentów naszych uczniów.
W dniu wczorajszym, czyli 26 marca, mogliśmy obejrzeć występ szkolnego chóru Cantus pod dyrekcją pani Sylwii Dylak oraz spektakl Polska to jest wielka rzecz przygotowany przez uczniów klasy 2B pod kierunkiem pani Joanny Biskup.Spektakl inspirowany był tekstami poetów romantycznych oraz twórczością Czwartego Wieszcza, którym to mianem słusznie określany jest Stanisław Wyspiański.
Wykorzystane zostały również fragmenty powieści Stanisława Dygata Jezioro Bodeńskie w brawurowym wykonaniu występującego gościnnie ucznia klasy 3B Adama Pyzińskiego, który w przedstawieniu grał rolę współczesnego Chochoła.
Wszyscy wykonawcy okazali się niezwykle utalentowani,czego dowodem był gorący aplauz publiczności,która doceniła występ koleżanek i kolegów. Ze szczególnym entuzjazmem spotkał się finał przedstawienia – chocholi taniec (układ choreograficzny przygotowały uczennice klasy 2B  Wiktoria Pustułka i Paulina Wajzer) połączony z wykonaniem przez chórzystów piosenki  Zbigniewa Wodeckiego Niech się w nas goi.

Skip to content