Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

News Fundacja KGHM Polska Miedź wspiera projekty naszej szkoły

W imieniu dyrekcji, młodzieży oraz nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy składamy serdeczne podziękowania Fundacji KGHM Polska Miedź za:

  • przyznane  dofinansowanie na rzecz organizacji wymiany młodzieży między II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy a Wilhelm-Dörpfeld-Gymnasium w Wuppertalu. Przekazane przez Fundację środki pozwolą nam na kontynuację wymiany i realizację wielu związanych z nią przedsięwzięć, między innymi umożliwią zorganizowanie naszym gościom wycieczek do Krakowa, Wieliczki i Szklarskiej Poręby. Dzięki hojności Fundacji KGHM Polska Miedź będziemy mogli pokazać młodzieży niemieckiej te wyjątkowe miejsca naszego kraju. Ponadto projekt ten będzie miał niewątpliwie dobry wpływ na relacje między miastami partnerskimi, jakimi są Legnica i Wuppertal.
  • przyznane dofinansowanie na rzecz realizacji przedsięwzięć związanych z rozwijaniem kultury fizycznej w naszej szkole. Przekazane przez Fundację środki pozwolą nam na efektywniejszą edukację multimedialną wspomagającą aktywność fizyczną naszych uczniów. Sprzęt multimedialny może posłużyć do prezentacji wydarzeń sportowych, związanych z daną dyscypliną a następnie pozwoli na omówienie zasad obowiązujących w rywalizacji sportowej. Nagrywanie filmów o tematyce sportowej, wykorzystanie prezentacji, stosowanie metody projektu w edukacji uczniów – to tylko niektóre z korzyści, które możemy zyskać dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.
Skip to content