Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

wycieczki Integracja w Humlandzie

We wtorek, piątego października 2021 r. klasa humanistyczna 1B wyruszyła z samego rana wraz z wychowawcą Panem Michałem Rocznikiem na integracyjną, czterodniową wycieczkę na malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Już pierwszego dnia zwiedziliśmy piękny amfiteatr oraz Pomnik Czynu Powstańczego na górze św. Anny. Poza tym mieliśmy możliwość poznania technik prac górniczych, tudzież historii tego zawodu w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Po pierwszych atrakcjach wycieczki przyjechaliśmy do ośrodka ,,Orlik’’ na posiłek i odpoczynek. Jednakże nie był to koniec wrażeń, ponieważ po zmroku graliśmy wspólnie w piłkę nożną oraz w chowanego na zalesionym terenie ośrodka. Ponadto wspólnie spędziliśmy miło czas przy ognisku. Nie spodziewaliśmy się takich gier, jednak wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Drugi dzień wycieczki był poświęcony wyłącznie integracji i odpoczynkowi ze względu na pogodę. Na szczęście wieczorem udało się nam wyjść na odkryty teren ośrodka i ponownie zagrać w gry na świeżym powietrzu pod gwiazdami. Trzeci dzień był zdecydowanie najbardziej intensywnym dniem, mimo iż rozpoczął się niepozorną prelekcją o haiku oraz konkursem na najlepszy wiersz. Wybraliśmy się do ruin zamku w Olsztynie, potem długo wędrowaliśmy lasami, wśród malowniczych wapiennych ostańców, by ostatecznie wspiąć się na zapierający dech w piersiach Okienni Rzędkowicki. Trzeci dzień zakończył się nieplanowanym, lecz bardzo przyjemnym ogniskiem, któremu towarzyszyły szczere rozmowy.

Czwarty i zarazem ostatni dzień wycieczki był poświęcony zabawom. Spędziliśmy kilka godzin w Adrenalina Parku. Zaczęliśmy od gry terenowej wokół zamku ogrodzienieckiego, później bawiliśmy się m.in na strzelnicy i w parku linowym. Po całym dniu intensywnej rozrywki wróciliśmy do Legnicy bogatsi o nowe wspomnienia.

>>ZDJĘCIA<<

Artykuł przygotowała Amelia Pater (1B)

Skip to content