Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Informatyka IT SZKOŁA

news: it-szkola.JPG

W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie IT-Szkoła.  IT Szkoła to internetowy, otwarty program 3 letnich studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz innych osób zainteresowanych tematyką ICT. Celem Programu IT Szkoła jest między innymi:

  • Podwyższenie kompetencji ICT uczniów szkół ponadgimnazjalnych i innych zainteresowanych osób, niezbędnych do dalszego kształcenia się na studiach wyższych, do podjęcia zatrudnienia lub dla potrzeb samokształcenia.
  • Program stwarza także możliwości rozwijania zainteresowań naukowych w tym zakresie uczniom i innym uczestnikom Programu, uzdolnionym informatycznie.
  • Wyłonienie poprzez prowadzony w projekcie ranking online, najbardziej aktywnych w działaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego polskich szkół ponadgimnazjalnych.

Dzięki aktywnemu uczestnictwu uczniów w programie, nasza szkoła uzyskała X miejsce w kraju oraz I w województwie i w nagrodę otrzymała statuetkę okolicznościową oraz tablet.


W bieżącym roku szkolnym projekt  jest kontynuowany. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału. Więcej informacji na stronie http://it-szkola.edu.pl.
opiekun projektu
Agata Suścicka
Skip to content