Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Przedstawienia, koncerty szkolne Koncert Karnawałowy

Z okazji karnawału, w naszej szkole odbył się koncert połączony z dniem idola. Występujący wcielali się w kultowe postacie ze światowej sceny muzycznej. Odwzorowana była nie tylko barwa głosu ulubionego artysty, ale również jego specyficzne zachowanie na scenie, ubiór, czy choreografia. Mieliśmy także okazję usłyszeć ciekawe aranżacje zespołu instrumentalnego oraz docenić precyzję autorskiego układu grupy tanecznej kierowanej przez Panią Dorotę Chmiel.


Istotną rolę na tym koncercie odgrywała publiczność, która wspierała artystów gromkimi brawami, przekazywała datki na cele charytatywne oraz zachwycała kreatywnymi przebraniami.  Na przerwach była możliwość zakupienia wspaniałych ciast upieczonych przez nasze uczennice. Zebrana kwota 861,75zł przekazana będzie na cele charytatywne i organizację  75- lecia naszej szkoły.

Koncert podzielony był na dwie części, aby wszyscy uczniowe byli w stanie wziąć udział w tym wydarzeniu. Pierwsza część rozpoczęła się na trzeciej godzinie lekcyjnej wraz z utworem ,,Seven Nation Army” w wykonaniu szkolnego zespołu instrumentalno-wokalnego stworzonego przez grupę uczennic. Następnie powitaliśmy na scenie kolejno solistki: Oliwię Muraszkę z utworem ,,Czego dziś chcę”, Dorotę Sobuś ze znaną piosenką zespołu ABBA pod tytułem ,,Mamma Mia”, Julię Węgłowską ze znanym utworem ,,Ramię w ramę”, Martynę Szymaszek z piosenką Sanah ,,Szampan” oraz Amelię Łucką z powszechnie lubianym ,,Początkiem” Męskiego Grania. Poza solowymi występami mogliśmy zobaczyć wykonanie piosenki ,,Bo on gra na saksofonie” przez rodzeństwo – Kalinę Błaszczyk i Mateusza Błaszczyka. Na koniec wszyscy wokaliści zebrali się razem jako chórek dla występu Mileny Cholewińskiej z utworem ,,Dach” autorstwa Tabb i Sound’n’Grace. Następnie po przerwie druga połowa uczniów zjawiła się na sali, aby zobaczyć kolejne występy. Kolejna część rozpoczęła się występem instrumentalnym w jezzowym klimacie z utworem ,,Take five” z główną partią saksofonu. Kolejnym występujacym był Piotr Włodarczyk, który zaskoczył nas energicznym wykonaniem piosenki ,,About damn time”. Następnie przyszła pora na występ taneczny z inicjatywy Pani Doroty Chmiel, która postanowiła zaangażować dwunastu uczniów oraz swoją córkę do wspólnej zabawy z tańcem. Każdy miał możliwość zaprezentowania się w swoim własnym stylu. Zaraz potem na scenie pojawiła się solistka, zdobywczyni Złotego Talentu – Oliwia Janik z utworem ,,Kosmiczne energie” autorstwa polskiego artysty Ralpha Kaminskiego. Następnie na scenę weszła główna wokalistka zespołu instrumentalno-wokalnego, który rozpoczął pierwszą część koncertu, czyli Maja Gątarz z piosenką ,,W dobrą stronę” Dawida Podsiadło. Jako przedostatnia wystąpiła Eliza Łabędzka z popową piosenką ,,One kiss”. Na koniec zaśpiewał Maciej Krzyważnia. Wcielił się w rolę Marylii Rodowicz i wykonał jej powszechnie znaną piosenkę ,,Niech żyje bal”. Całe wydarzenie było prowadzone przez przewodniczącego oraz wice-przewodniczącego szkoły – Mateusza Sobotkiewicza oraz Franciszka Sienkiewicza, którzy zadbali o przyjazną atmosferę i dobre przedstawienie wszystkich występujących. Uczniowie, nauczyciele oraz inni obecni na sali wspierali wokalistów, instrumentalistów oraz tancerzy poprzez rytmiczne klaskanie, włączanie latarki w telefonach, wielkie wiwaty czy śpiewanie razem z nimi.

Artykuł przygotowały Amelia Pater oraz Paulina Kowalczuk.

Skip to content