Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Przedstawienia, koncerty szkolneŚwięta narodowe, apele Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości14 XI odbył się koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W I części wystąpił chór szkolny „Cantus” pod dyrekcją pana Łukasza Kłosa, z mocą wykonując hymn narodowy oraz trzy pieśni: Gaude Mater Polonia, Szara Piechota oraz My I Brygada. W II części koncertu wykonawcy poprowadzili nas przez historię Polski i jej zmagania o odzyskanie utraconej w wyniku zaborów niepodległości. Niewątpliwie długo jeszcze będą nam brzmiały w uszach wspaniałe, mocne uderzenie w klawisze, gitarowe riffy i solówki. Wzruszająco, z zaangażowaniem i talentem poezję recytowali: Marta Sobiechowska, Kamila Łysaków, Edyta Szmorąg, Gabriela Milewska, Jagoda Świrska, Wojtek Cybulak, Kuba Fornagiel. Całość prowadziły Aleksandra Cieliczko i Klaudia Puchalska. Utwory J. Brahmsa i F.Chopina z wdziękiem wykonały Michalina Bena i Jagoda Świrska.
Oprawę muzyczną fragmentów opowiadających o współczesnych zmaganiach Polsków zbudowali: Kuba Lewoc, Aleksander Dul, Piotr Cedro, Mikołaj Janusz. Niewątpliwie długo jeszcze będą nam brzmiały w uszach wspaniałe, mocne uderzenie w klawisze, gitarowe riffy i solówki.
Piosenki wykonali: Jagoda Świrska, Miłosz Jaskórzyński, Mateusz Gresiuk i Piotr Gramiak. Wspaniałe głosy i niebanalne wykonania były prawdziwą ozdobą koncertu.
Piękną dekorację wykonały: Julia Łukasiewicz, Agata Mikołajczyk, Małgosia Kuraś, Julia Majchrowska, Roksana Szeląg, Ola Rębek
Towarzyszącą przedstawieniu prezentację opracował i przygotował Kacper Preyzner.
Impresję filmową o tym czym dla uczniów naszej szkoły jest niepodległość wykonał Bartek Grelewski.
Obsługą techniczną profesjonalnie zajęli się Bartek Chrzanowski i Emil Bernacki
Ostateczny kształt scenariuszowi nadała Marta Sobiechowska.

Skip to content