Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Uzdolnieni SUKCES W KONKURSIE „8 WSPANIAŁYCH”

Marcelina Wspaniala

Jest nam niezwykle miło poinformować, że uczennica klasy 2A, Marcelina Terelak, została laureatką XIX Miejskiej Edycji XXII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 WSPANIAŁYCH” i jako jedyna w Legnicy została nominowana do udziału w finale konkursu w Warszawie.
Jesteśmy dumni z osiągnięcia Marceliny i będziemy trzymać kciuki za jej sukces w finale.

Organizatorem ogólnopolskiej edycji konkursu „8 Wspaniałych” jest Fundacja „Świat Na Tak” z siedzibą w Warszawie. Pomysłodawców konkursu zainspirował western„Siedmiu Wspaniałych”. Jego bohaterowie walczyli ze złem pomagając tym samym mieszkańcom wioski zagrożonej napaścią potężnej bandy. I to proste przesłanie – wystarczy niewielu, by zmienić wiele – jest pełne optymizmu i doskonale nawiązuje do założeń Konkursu „8 Wspaniałych”

Podobni powinni być Wspaniali. Wyróżniane w tym konkursie są osoby pro-społeczne, wolontariusze, którzy swoim codziennym życiem zmieniają opinię o młodych ludziach. Pokazują jak żyć w zgodzie z zasadami, jak pomagać i czerpać z tego satysfakcję. Cechuje ich konsekwencja i bezinteresowność. Młodzi ludzie, zwyczajni, ale gotowi uśmiechnąć się życzliwie do nieżyczliwego, wytrwale dążący do celu, nawet „pod wiatr”– a tacy są właśnie wspaniali, z całą pewnością imponują hartem ducha i wrażliwością serca.

Koncepcja Konkursu jest prosta. Każde miasto dokonuje wyboru, a następnie przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież. W tym roku w Legnicy w Młodzieżowym Centrum Kultury 15 marca odbyła się XIX Miejska Edycja XXII Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, bo wszyscy kandydaci byli wspaniali. Zgodnie wybrali Marcelinę Terelak, uczennicę klasy drugiej „a” w naszej szkole, by reprezentowała Legnicę na krajowym forum konkursu. Eliminacje ogólnopolskie odbędą się w kwietniu w Warszawie.

Skip to content