Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

KONKURSY I NAGRODY 2015/2016

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2016 II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego zajęło 1. miejsce w Legnicy, 13. w województwie i 190. w Polsce.
Stypendium naukowe otrzymali:
  • Piotr Marczuk (absolwent kl. 3A)
  • Sławomir Jadłosz (absolwent kl. 3A)
  • Paweł Starzyński (3A)
  • Michał Mazurek (absolwent kl. 3C)
  • Agnieszka Pałczak (3A)
  • Krzysztof Wojciechowski (2E)
Stypendium artystyczne otrzymała:
  • Paulina Dojlido (absolwent kl. 3E)
Stypendium sportowe otrzymali:
  • Mateusz Szczygieł (absolwent kl. 3E)
  • Katarzyna Makaś (3A)

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen uzyskaną w ubiegłym roku szkolnym:

  • Piotr Andrzejewski (2A)

Finalistka II edycji projektu „Matura na 100 procent”:

  • Marcelina Spychała (absolwentka kl. 3C)

 

Chemia:

  • Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii – 5. miejsce na 21 drużyn, Ernest Misiak (3C) i Jakub Trapszo (3C)
  • awans do drugiego etapu Olimpiady Chemicznej – Łukasz Krzyżanowski i Piotr Urda (obaj z 3C)

Matematyka:

  • awans do etapu okręgowego LXVII Olimpiady Matematycznej – Grzegorz Kupeć (3E)
  • awans do II etapu IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” – Grzegorz Kupeć (3E)
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT 2016 – wynik bardzo dobry: Michał Janik 1A, Mateusz Orłowski 1C, Kamil Węgrzyn 1A, Marcin Mysyk 1C, Dawid Pawelec 2E, Grzegorz Krawiec 2A, Piotr Andrzejewski 2A, Grzegorz Kupeć 3E, Adrian Czupak 3A, Paweł Polak 3A, Tomasz Miziołek 3A, Jarosław Opała 3A; wynik dobry: Sebastian Pięta 1A, Jakub Ksiądzyna 2A, Mateusz Śliwa 2A, Krzysztof Wojciechowski 2E, Daniel Sirojć 3A, Dominika Firek 3A
  • Alfik Matematyczyny 2015 – wynik bardzo dobry: Mateusz Orłowski 1c, Michał Janik 1a, Dawid Pawelec 2e, Grzegorz Kupeć 3e, Adrian Czupak 3a, Paweł Polak 3a, Tomasz Miziołek 3aPiotr Roder 1c, Marcin Mysyk 1c, Jakub Ksiądzyna 2a, Grzegorz Krawiec 2a, Piotr Andrzejewski 2a, Patrycja Stajno 3a, Dominika Firek 3a

Historia:

  • awans do etapu okręgowego (część ustna) Olimpiady Historycznej – Mateusz Stępień (3B)
  • 1. miejsce (kategoria szkół ponadgimnazjalnych) w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr V oraz Muzeum Miedzi o ostatnim przedstawicielu rodu Piastów księciu brzesko-legnickim Jerzym Wilhelmie – Aleksandra Tokarska (2B)
  • 1. miejsce w  konkursie „Niezwykłe losy Liceum w Krzemieńcu i jego uczniów” – Magdalena Balicka (2B), Klaudia Kuzdrowska (2C), Patrycja Furmaniak (2C)
  • awans do II etapu olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – Jan Kowalczyk (2P)
  • wyróżnienie w konkursie V LO na prezentację multimedialną: „Żartem w propagandę PRL” – Dominika Kulig (3B)
  • 2. miejsce w konkursie „Historyczne zapasy” organizowanym przez V LO w ramach V Tygodnia Patriotycznego – Aleksandra Nidzińska (3B), Marika Erdman (3B), Arkadiusz Korybski (3E)

Biologia:

  • awans do etapu okręgowego 45. Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej – Piotr Urda (3C)
  • awans do II etapu w IV Ogólnopolskim Turnieju Szkół „Eko” w kategorii przyrodniczo-leśnej – Rafał Taf (3D)

Geografia:

  • awans do etapu centralnego XLII Olimpiady Geograficznej – Paweł Starzyński (3A)
  • 1. miejsce w konkursie turystyczno-krajoznawczym „Znam powiat legnicki jak swój dom” – Magdalena Wrona (1A), Natalia Stupak (1E), Aleksander Diogo (3B); plakat konkursowy – Marcelina Terelak (2A)

Język francuski:

  • awans do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego – Adam Osada (2A)

Język angielski:

  • awans do etapu okręgowego XL Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego – Krzysztof Wojciechowski (2E)
  • XII Maraton Językoznawczy we Wrocławiu – Martyna Mąkowska, Krzysztof Wojciechowski oraz Gabriela Górniak zajęli 13. miejsce (na 65 drużyn)
    Julia Szyndler, Dobrochna Choroszczak oraz Kamil Chalasiewicz zajęli 15. miejsce
  • awans do finału konkursu języka angielskiego WRITE ON zorganizowanego przez Cambridge English Language Assessment – Paweł Gorczyński (1C), Aleksandra Tokarska (2B)
  • English High Flier – w kategorii klas pierwszych Sebastian Pięta (1A) 2. miejsce w województwie, 10. w kraju (laureat); Joanna Sochacka (1C) 5. miejsce w województwie, 48. w kraju (wynik bardzo dobry); Paweł Gorczyński (1C), Alicja Kozłowska (1A), Karolina Matwiejków (1D) wynik dobry
    w kategorii klas drugich i trzecich Krzysztof Wojciechowski (2E) 1. miejsce w województwie, 1. w kraju (laureat); Julia Szyndler (3A), Kaja Kortus (3C), Patrycja Stajno (3A) wynik dobry

Język polski:

  • Dyktando Legnickie – tytuł Mistrza Ortografii Miasta Legnicy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Paulina Typek (1C)
  • wyróżnienie w XX Konkursie Poetyckim – Bartosz Stajnowski (2A)

Informatyka:

  • projekt IT-SZKOŁA – wyróżnienie dla II LO
  • X edycja ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr – Dawid Pawelec (2e) zajął II miejsce, Jarek Opała (3a) otrzymał wyróżnienie

Muzyka:

  • 2. miejsce w konkursie na piosenkę okresu międzywojennego organizowanym przez V LO w ramach V Tygodnia Patriotycznego – Kinga Wróbel (2a) 
  • wyróżnienie w IV Rejonowym Konkursie Wokalnym ŚPIEWOWISKO – Kinga Wróbel (2a) 
  • II miejsce w XXVI OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI LICEALISTY „WYBRYK” – zespół „Emple” w składzie: Anita Kaczerzewska (2A), Jakub Dobrowlański (2E), Paweł Król (2E)
  • wyróżnienie w konkursie piosenki anglojęzycznej organizowanym przez MCK w Legnicy – Anita Kaczerzewska (2A)
  • 1. miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – zespół „Emple” w składzie: Anita Kaczerzewska (2A), Jakub Dobrowlański (2E), Paweł Król (2E)

Sztuki plastyczne:

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Detal w architekturze” – laureaci: Marcelina Terelak (2a)Natalia Kamińska (2b)Anna Maras (1b)Kamil Stefura (3e)
  • nagroda w Rejonowym Konkursie Plastycznym „Anioł Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” – laureatki: Martyna Stańkowska (1A)Anna Maras (1B)
  • laureatka Rejonowego Konkursu Plastycznego ”W magicznym lesie” – Natalia Kamińska (2B)
  • Rejonowy Konkurs Plastyczny „Psiaki, kociaki i inne zwierzaki” – Anna Borkowska (3B) została laureatką, Karolina Koczan (3E) zdobyła wyróżnienie

Religia:

  • laureat XII edycji Konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Piotr Andrzejewski (2A) (PRZECZYTAJ)

Ekonomia:

  • 1. miejsce drużyny II LO w grze miejskiej – Arkadiusz Korybski, Mateusz Starosta, Kamil Stefura (wszyscy z 3E)

Działalność charytatywna:

  • laureatka XIX Miejskiej Edycji XXII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 WSPANIAŁYCH” z nominacja do udziału w finale krajowym – Marcelina Terelak (2A)

Sport:

  • 1. miejsce w Mistrzostwach Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych – drużyna dziewcząt
  • 7. miejsce na Dolnośląskich finałach sztafetowych biegów przełajowych – drużyna dziewcząt
  • 3. miejsce w biegach przełajowych w ramach Licealiady Dzieci i Młodzieży Miasta Legnicy – drużyna dziewcząt
    indywidualnie 3. miejsce – Gabriela Czerwińska
  • 4. miejsce w Mistrzostwach Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych – drużyna chłopców
  • 2. miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce nożnej dziewcząt
  • 2. miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce siatkowej dziewcząt
  • 3. miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w piłce siatkowej chłopców
  • 1. miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w pływaniu dziewcząt;
    indywidualnie 50 m stylem klasycznym – 2. miejsce Martyna Matusiewicz, 3. miejsce Natalia Terlecka
    indywidualnie 50 m stylem grzbietowym – 1. miejsce Gabriela Czerwińska, 2. miejsce Katarzyna Wleklik
    indywidualnie 100 m stylem zmiennym – 2. miejsce Katarzyna Wleklik
  • 1. miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w pływaniu chłopców;
    indywidualnie 50 m stylem klasycznym – 2. miejsce Michał Piśmienny
    indywidualnie 50 m stylem dowolnym – 1. miejsce Edwin Kolotilov
    indywidualnie 50 m stylem dowolnym – 1. miejsce Edwin Kolotilov, 2. miejsce Ignacy Frydrychowicz
    indywidualnie 50 m stylem grzbietowym – 1. miejsce Grzegorz Szymański
    indywidualnie 100 m stylem zmiennym – 2. miejsce Ignacy Frydrychowicz
  • 3. miejsce w piłce ręcznej w mistrzostwach Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych – drużyna dziewcząt
  • 1. miejsce w drużynowch zawodach szachowych w ramach Licealiady dzieci i młodzieży miasta Legnicy
  • Licealiada Dzieci i Młodzieży Miasta Legnicy w tenisie stołowym, 1. miejsce – Dominika Wierzbicka (2E), Dorota Barczycka (3B)
  • 5. miejsce w dolnośląskim finale dziewcząt w tenisie stołowym – Dominika Wierzbicka (2E), Dorota Barczycka (3B)
  • Strzeleckie Mistrzostwa Polski LOK Seniorów i Juniorów – Angelika Kwaśny (2D) zdobyła punkty rankingowe w klasyfikacji drużynowej klubów (X miejsce) i województw (IV miejsce)
    Absolwent Marcin Osadców zajął II miejsce w konkurencji pistolet standard i V miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny