Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Książka miesiąca Książka na kwiecień

BRANDON SANDERSON
DUSZA CESARZA

książka na kwiecieńBrandonowi Sandersonowi udała się rzecz niezwykła, na stu stronach utkał zawiłą opowieść o magii, kradzieżach, o relacjach i jest to historia pełna i kompletna. Wykreowany przez niego świat ożywa dźwiękami i barwami, bohaterowie są świetnie wykreowani, magia po raz kolejny zachwyca swoją oryginalnością i pomysłowością.
Shai, Fałszerka, zostaje pojmana na gorącym uczynku i skazana na śmierć. Jednak władze dają jej możliwość wykupienia się z niewoli. Musi dokonać dla nich największego fałszerstwa w swoim życiu, sfałszować duszę człowieka. Czy to w ogóle możliwe?
Książki Brandona Sandersona mają w sobie magię, nie chodzi tu tylko o dopracowany system magiczny. Dusza Cesarza udowadnia, że opowieść fantasy wcale nie musi mieć 10 opasłych tomów żeby być ciekawa i zajmująca.
Dusza cesarza” to mała, bo licząca sobie zaledwie 108 stron, niepozorna książeczka, która w zasadzie jest bardziej nowelą, a nie powieścią, ale znajdzie na pewno spore uznanie wśród osób, które autora zdążyły poznać już wcześniej i im odpowiada. Osoby, które Brandona Sandersona jeszcze nie znają, mogą również sięgać bez obaw po tą książkę i jeśli się nie zauroczą od razu, to przynajmniej nabiorą chęci na więcej, bo tutaj otrzymają zaledwie muśnięcie niesamowitej wyobraźni i talentu tego autora.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Skip to content