Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

BibliotekaKsiążka miesiąca Książka na styczeń

OLGA TOKARCZUK
„BIEGUNI”

Kto się zatrzyma – skamienieje, kto przystanie, zostanie przyszpilony. – Olga Tokarczuk, Bieguni

     Książka nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla, Międzynarodową Nagrodą Bookera, uhonorowana Literacką Nagrodą Nike, jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści ostatnich lat.
Co mamy wspólnego z biegunami – prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi, którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów?Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy.Zaprasza do wspólnego oswajania fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie, a autorce udało się w sposób niezwykły, inteligentny i wrażliwy przedstawić otaczający nas świat. 
Bohaterami książki są nomadzi i koczownicy, nieprzywiązani do własnych korzeni. Pisze o prawdziwych ludziach, tworzy literaturę pogranicza, znakomicie pointuje, w gruncie rzeczy w swojej książce sprawnie oddając chaos współczesnego świata, ogarniętego wszechobecnym szumem informacyjnym. 
Książka dostępna w bibliotece szkolnej.

Skip to content