Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

BibliotekaKsiążka miesiąca Książka na styczeń

MALWINA BAREŁA
„LANCHBOX NA KAŻDY DZIEŃ. FIT BENTO”

Styczeń to miesiąc postanowień. Większość z nich dotyczy naszego stylu życia. Książka M. Bareły pomoże rozwiązać dylemat, co zabrać do szkoły na drugie śniadanie. Koniec z nudą w lunchboksie.  Sam możesz skomponować i przygotować swój catering. Autorka w swoim życiu kieruje się japońską filozofią bento (przyrządzanie urozmaiconych, zdrowych i pięknie wyglądających posiłków, które można przechować w specjalnych pojemnikach nazywanych – bento). 


Malwina Bareła przedstawia 130 przepisów na zbilansowane posiłki do lunchboxa. Nie musicie zawracać sobie głowy liczeniem kalorii – każdy przepis zawiera sprawdzoną informację o wartościach odżywczych. Co więcej, przepisy mają wegetariańskie zamienniki, dla tych z Was, którzy nie jedzą mięsa. Całość wzbogacona została o ideę zero waste, tak by zminimalizować wyrzucanie jedzenia i oszczędzać pieniądze.
Zapraszamy do szkolnej biblioteki.
Zajrzycie jeszcze tutaj. To blog kulinarny autorki FILOZOFIA SMAKU

  • Make bento, not war! – podsumowanie tygodnia, a w nim przepisy do lunchboxu, zarówno dla mięsożerców, jak i tych, którym bliższa jest dieta roślinna.
  • Foodbook (co tydzień w środę)- mój zdrowy jadłospis na redukcji.
  • Śniadanie Mistrzów (w każdy weekend) – proste i niebanalne przepisy na leniwe śniadania.
  • Bento prep – jak planować i co gotować na kilka dni do przodu, by w dalszym ciągu było smacznie i zdrowo. W skrócie – lunchboxy dla zabieganych.
  • Naj miesiąca – zakupowy przegląd okołokulinarny.
Skip to content