Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Prelekcje wykłady spotkania Lekcje z ZUS

227 i 29 stycznia uczniowie klas pierwszych (po gimnazjum) naszego liceum uczestniczyli w interesujących zajęciach prowadzonych przez Panią Emilię Nowakowską – koordynatorkę do spraw komunikacji społecznej i edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy. Pani Emilia jest absolwentką naszej szkoły. Przed laty ukończyła autorską klasę humanistyczną z rozszerzoną edukacją historyczno-językową.

Lekcje z ZUS stanowią nie tylko realizację podstawy programowej z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, ale w bieżącym roku szkolnym także doskonale wpisują się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, bowiem wśród wielu zadań jest również rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości uczniów.

ZUS przekazał naszej szkole ciekawe materiały dla uczniów i dla nauczyciela oraz edukacyjne gry planszowe, dzięki którym licealiści poprzez dobrą zabawę mają szansę pogłębić swoją wiedzę chociażby w zakresie ubezpieczeń. Jest to kwestia bardzo istotna, ponieważ zagadnienia związane z ubezpieczeniami towarzyszą każdemu człowiekowi w rozmaitych sytuacjach na różnych etapach życia.

 

W grudniu 2019 roku nasi uczniowie wzięli także udział w kolejnej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap szkolny zorganizowała Pani Beata Dzierżyk – nauczycielka podstaw przedsiębiorczości. 

Skip to content