Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Rok szkolny List Prezydenta Miasta Legnicy

Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice!

Piątek, 26 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego dla 12.406 uczniów wszystkich legnickich szkół oraz dla około 1.700 nauczycieli. Jednak w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie będzie tradycyjnych uroczystości, nie rozlegnie się ostatni szkolny dzwonek przed wakacjami.

To był rok wyjątkowy, pełen niespotykanych nigdy przeszkód, a nawet zagrożeń. Wszyscy podejmowaliśmy trudne wyzwania. Dotychczasowe, tradycyjne zajęcia edukacyjne w szkołach musiały być odwołane ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa całej oświatowej społeczności. Uczenie się i nauczanie przeniesione zostało w rzeczywistość wirtualną. Proces edukacyjny prowadzony był zdalnie.

Dziękuję nauczycielom, pedagogom, wychowawcom, a szczególnie uczniom i bardzo wspierających ich rodzicom, którzy wspólnie oswoili nowy system krzewienia edukacji z pełnym poświęceniem i skutecznością.
Wkrótce wakacje, na które uczniowie zawsze wyczekują. Pragnę dla Was, by były one odpoczynkiem od wcześniejszych obowiązków, przyniosły radość i wytchnienie. Ale przede wszystkim niech będą bezpieczne. Dbajcie o siebie, o swoje zdrowie, o swoich bliskich i przyjaciół.

Szczęśliwych wakacji!

Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

Skip to content