Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Unesco Międzynarodowy projekt ekologiczny

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego nasze liceum zostało zaproszone do udziału w międzynarodowym projekcie ekologicznym Young Climate Action for World Heritage organizowanym przez Niemiecki Komitet Unesco, Instytut Heritage Studies oraz Fundację Prussian Palaces and Gardens Berlin-Brandenburg. Celem projektu jest uwrażliwienie młodych ludzi i społeczności lokalnej na problem zmian klimatu. Powstało sześć międzynarodowych grup, które w różnych terminach spotkają się w różnych częściach Niemiec, by obserwować, jakim zagrożeniom musimy stawić czoła, zarówno my, jak i miejsca światowego dziedzictwa.

Nasza szkoła była reprezentowana przez czworo uczniów z klasy 3A: Milenę Hajduk, Maję Rudnicką, Alexandra Bazylaka i Mateusza Dudka. Od 13 do 16 września wspólnie z uczniami ze szkoły z Żagania, Beeskow i Berlina spędziliśmy cztery dni w Poczdamie, gdzie badaliśmy zmiany klimatu i ich wpływ na Zespół Parkowo Pałacowy (Prussian Palaces and Gardens Berlin-Brandenburg), wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych na terenie parków Babelsberg i Neu Garten, poznając tajniki nawadniania i utrzymania historycznego drzewostanu.

Projekt rozpoczęliśmy 9 września spotkaniem online, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy i organizatorzy. Przez kolejne miesiące tego roku szkolnego będziemy opracowywać wyniki naszej pracy w Poczdamie i informować Was o kolejnych etapach naszego projektu poprzez stronę szkoły. Zapraszamy do śledzenia naszych działań. 

>>Obejrzyj zdjęcia<<

Skip to content