Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Miesiąc dobrych relacjiNews „Miesiąc dobrych relacji – STOP HEJT”. 

Od 23 października w Naszej Szkole trwa akcja: „Miesiąc dobrych relacji – STOP HEJT”. 

Już w zeszłym tygodniu staraliśmy się zwrócić uwagę społeczności szkolnej na niezwykle ważną rolę prawidłowych relacji między ludźmi.
W poniedziałek w szkolnym radiowęźle mogliśmy usłyszeć zachęcające do refleksji słowa Virginii Satir, znanej amerykańskiej psychoterapeutki, która napisała:

„Chcę Cię kochać bez ucisków, doceniać bez osądzania, dołączyć do Ciebie

Bez napierania, zaprosić Cię bez żądania, zostawiać bez winy, wyrażać ocenę
Bez obwiniania, i pomagać Ci bez obrazy. Jeśli mogę mieć to samo od Ciebie, wtedy
Możemy prawdziwie się spotkać i wzbogacać siebie nawzajem”. 

Następnie wybrane klasy uczestniczyły w spotkaniach z prawnikiem Panią Anną Wojsznis, która przedstawiła temat „Nie bądź ofiarą – walcz o swoje prawa” z perspektywy prawa polskiego. Pomogła Naszym Uczniom zrozumieć, jakie konsekwencje mogą czekać na osoby stosujące cyberprzemoc.  

W środę 25 października mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w murach Naszej Szkoły Panią Kingę Zawodnik – autorkę projektu oraz znaną osobę publiczną, Wiceprezydenta Miasta Legnica Pana Krzysztofa Duszkiewicza, Pana Dariusza Kantora – pedagoga specjalnego oraz Pana Mecenasa Macieja Kowalskiego, który reprezentował Kancelarię Radców Prawnych.  

Goście opowiedzieli o swoich doświadczeniach z hejtem i cyberprzemocą. Zwrócili uwagę na wpływ negatywnych opinii na jednostkę. Pragniemy podziękować serdecznie Pani Kindze, która w kreatywny sposób podzieliła się z Uczniami swoją historią, aby później zaśpiewać z nimi autorską piosenkę.  

Spotkania z takimi autorytetami pozwoliły Naszym Uczniom zrozumieć swoje podejście do tematu relacji i cyberprzemocy, a także poddać refleksji własne doświadczenia. Równie pomocne okazały się dyskusje na godzinach wychowawczych, a także wspólna praca nad plakatami, której wyniki możemy podziwiać na szkolnych korytarzach. 

Skip to content