Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Przedstawienia, koncerty szkolne MŁODZI, ZDOLNI, PRZEDSIĘBIORCZY – TO JEST WŁAŚNIE MŁODZIEŻ II LO W LEGNICY

1 (1)Hej, kreatywni! Tak do swoich rówieśników zwracają się autorzy projektu Creative Space.
Dlaczego Ci młodzi ludzie, którzy, na co dzień uczą się w naszej szkole, pozdrawiają się właśnie tymi słowami?
Ponieważ należą oni do tej grupy młodzieży, która nie spędza całych dni z nosem w smartfonie czy przed komputerem.

Karolina Lenc, Weronika Goździk i Łukasz Podlipski z klasy 1A, bo o nich mowa, postanowili zmobilizować swoich rówieśników do działania.

Tak narodził się projekt Creative Space, czyli inicjatywa mająca na celu promowanie młodych talentów. A wszystko zaczęło się od Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, w której ambitna trójka uczniów II LO postanowiła wziąć udział. Zadanie, jakie mieli do wykonania, to stworzenie projektu społecznego, służącego najbliższemu otoczeniu.

– Zdecydowaliśmy, że skupimy się na problemie, który dotyczy bezpośrednio nas, czyli ludzi młodych – mówią Karolina, Weronika i Łukasz. I dodają: – Sami jesteśmy przykładem, że tak nie jest.

Karolina jest czynną i nagradzaną wolontariuszką TPD, Weronika gra w teatrze młodzieżowym, a Łukasz zajmuje się tworzeniem filmów i grą na pianinie. A takich ludzi jak my jest w naszym mieście bardzo wielu. Niestety, niektórzy nie chcą lub nie potrafią tego dostrzec, więc wymyśliliśmy wydarzenie, którego nie sposób będzie przeoczyć i które pozwoli zmienić panujący stereotyp o młodzieży.

Kilkudziesięciu młodych artystów zaprezentowało swoje umiejętności, wysyłając zgłoszenie. Wśród nich byli świetni wokaliści, tancerze i zespoły muzyczne. Wyłonieni drogą głosowania zwycięzcy wystąpili 20 kwietnia br. podczas finału w Galerii Piastów. Festiwal Creative Space przyciągnął tłumy widzów, które bawiły się przy świetnych występach.

3 (1) 2 (1)

W konkursie Creative Space udział wzięli wspaniali artyści z naszej szkoły:

 

4 Ola Drożdż to uśmiechnięta, szesnastoletnia dziewczyna. Od 10 roku życia tańczyła disco dance, a przygodę z klasyką rozpoczęła w musicalu „Śpiąca”. Teraz kształci się w AVATAR DANCE ACADEMY. Kocha przedmioty ścisłe, a w przyszłości chciałaby studiować inżynierię produktów nowoczesnych.
5 The Tiles – młody i ambitny zespół, założony w 2014 roku przez pasjonatów muzyki. Ich repertuar obejmuje utwory należące do szeroko pojętego rocka. Najważniejsze jest dla nich to, aby każdy dźwięk posiadał własną duszę, która będzie świadczyć o radości, jaką daje im muzyka. Wciąż szukają nowych rozwiązań i ścieżek, które pozwolą im coraz bardziej się rozwijać.
6 (2) Zespół Emple – czwórka przyjaciół, która swoją pasję do muzyki postanowiła przenieść na ścieżki dźwiękowe. Mimo tego, że ich kariera muzyczna nie trwa długo, to starają się pokazać z jak najbardziej profesjonalnej strony. Anita, wokalistka Emple, została obdarowana nietuzinkowym głosem, co w połączeniu, z beatboxem oraz melodyjnymi partiami instrumentalnymi tworzy zgrana całość. Chcą osiągnąć wiele. Ich głównym celem jest bycie oryginalnym. Co również charakteryzuje style muzyczne w których się poruszają. Jak sami mówią – mają nadzieję, że swoją muzyką poruszą serca i umysły.

 

 

 

Skip to content