Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Bez ikony

II L.O. im. Stanisława Wyspiańskiego wiedzie prym wśród instytucji oświatowych w Legnicy, jeśli chodzi o kształtowanie świadomości regionalnej. Wyrazem tego jest Powiatowy Konkurs Historyczny OMNIBUS  LEGNICKI.

Obecna IX edycja dotyczy okresu 1740-1945 i przeznaczona jest dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz ostatnich klas szkoły podstawowej. Zawody są dwuetapowe. W pierwszym etapie wszyscy chętni uczniowie napiszą test dotyczący historii ich małej ojczyzny [gminy w której mieszkają]. W ten sposób wyłonią się trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły. Przystąpią one do gromadzenia informacji, tworzenia filmu i zapoznają się z obszernym materiałem ilustracyjnym dotyczącym wskazanej epoki. 8 marca w naszej szkole odbędzie się drugi etap czyli Finał w którym zespoły będą miały okazję pokazać swoją erudycję. Nie wątpimy, że czeka nas wspaniała zabawa!

Nasz konkurs zyskał patronat honorowy Prezydenta Miasta Legnicy oraz wpisany jest do rejestru konkursów Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

REGULAMIN KONKURSU

Skip to content