Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Rok szkolny Otrzęsiny 2021

fot. Iga Dziędzioła (3H)

fot. Iga Dziędzioła (3H)

Rokrocznie ważnym wydarzeniem dla wszystkich uczniów jest uroczyste wstąpienie pierwszoklasistów w poczet szkolnej społeczności. Aby tradycji stało się zadość, także tego roku 29 września uczniowie starszych klas przygotowali dla ,,otrząsanych” przeróżne konkurencje, aby urozmaicić moment pasowania na prawowitych przedstawicieli Naszego Liceum.

fot. Iga Dziędzioła (3H)

Otrzęsiny rozpoczęły się uroczystym powitaniem i malowaniem twarzy przy akompaniamencie hitów tej jesieni (oprawą muzyczną zajął się Samorząd Uczniowski), a wszystko po to, by uczniowie klas pierwszych mieli okazję się zintegrować. Było to także niejakie podsumowanie pierwszego miesiąca nauki, bo wydarzenie miało miejsce 29 września.

fot. Martyna Chmiel (3D)

Przyszedł więc czas na sprawdzian, ale nie taki tradycyjny, w szkolnej ławce, lecz w terenie. Jego tematyka też nieco odbiegała od stricte naukowej, ponieważ na podstawie quizu sprawdzana była wiedza o szkole. Jednak zanim uczniowie przystąpili do złożenia przysięgi, musieli sprawdzić się w zadaniach zespołowych, ćwiczących koordynację ruchową i zdolności manualne, czego przykładem było rysowanie portretu wychowawcy na czas. Żeby nie było tak kolorowo, pod koniec otrzęsin uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą związaną z ich profilem, ale po uśmiechach goszcących na ich twarzach można było stwierdzić, że to zadanie wcale nie przerosło ich możliwości.

>>więcej zdjęć<<

Artykuł przygotowała Paulina Kowalczuk (2C)

Skip to content