Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

MaturzyściReligia Pielgrzymka Maturzystów

21. marca chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Legnickiej na Jasną Górę by modlić się o pomyślnie zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia.

>ZDJĘCIA<

Sam wyjazd prócz swego religijnego charakteru, stał się też niepowtarzalną okazją do radosnej i niestety też ostatniej integracji maturalnej społeczności szkolnej. W drodze do Częstochowy nie zabrakło odmówienia modlitwy różańcowej i wspólnego śpiewu w autokarze. Po przyjeździe do klasztoru pierwszym punktem programu była owocna w treść i przesłanie konferencja Pana Konrada Grzybowskiego z fundacji Ster na Miłość.

Jak uczniowie sami mówili: „Spotkanie dało do myślenia i na pewno zapadnie mi w pamięć”. W samo południe w Kaplicy Cudownego Obrazu odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Antoniego Długosza, którego homilię o św. Janie Pawle II możemy zaliczyć do kazań pozostających w pamięci na dłuższy czas. Następnie maturzyści mieli czas zwiedzić zakamarki jednego z najsłynniejszych polskich klasztorów tudzież uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. W drodze powrotnej nie zabrakło wspólnego śpiewu, do którego włączył się też ks. Paweł i obecni na pielgrzymce nauczyciele.

Przygotował Karol Madura (3A)

Skip to content