Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Prelekcje wykłady spotkania Spotkanie autorskie z Panem Przemkiem Corso w II LO

18 października 2022 r. w Naszej Szkole odbyło się spotkanie z Przemkiem Corso – pisarzem, lektorem, konferansjerem i felietonistą, czyli człowiekiem wielu talentów. Zdradził nam, w jaki sposób rozpoczynał swoją przygodę z literaturą i na co należy zwracać uwagę przy wyborze wydawnictwa, z którym chcielibyśmy nawiązać współpracę jako autorzy. 

Nasz gość wspominał także swoje czasy szkolne. To właśnie wtedy zrodziły się marzenia, które odważnie i z determinacją postanowił w życiu realizować. Z charakterystycznym dla siebie humorem i dystansem odniósł się do swoich pierwszych powieści (”Miasto tajemnic”, “Miasto złodziei”), zaznaczając, jakiej autokorekty chciałby dokonać z perspektywy czasu i zebranych doświadczeń.

Pan Corso ogromny sukces zawdzięcza wszystkim swoim publikacjom, ale szczególnie mu bliskie są utwory dla najmłodszych czytelników, w tym na przykład książka pod tytułem „Opowieści z Białej Doliny”. Na jej podstawie powstało słuchowisko, któremu głosu udzieliło wiele znanych osób, w tym między innymi Robert Makłowicz, znany wszystkim jako autor programów kulinarnych. 

Bardzo ciekawym wątkiem spotkania były wspomnienia z pracy nad biografiami Czesława Mozila czy rapera Grubsona, które cieszą się sporym zainteresowaniem czytelników.

Dla nas, młodych ludzi, Przemek Corso może być prawdziwą inspiracją i potwierdzeniem tego, że marzenia można realizować, tylko odważnie trzeba podejmować wyzwania.

Skip to content