Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Doradztwo zawodoweMaturzyści Uniwersytet Ekonomiczny zaprasza

Dnia 22.02.2018r. uczniowie klas trzecich naszego liceum mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykle perspektywicznym spotkaniu z przedstawicielami wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Tegoroczni maturzyści mieli niepowtarzalną okazję poznać choć namiastkę życia studenckiego, które powoli zaczyna pukać do ich drzwi. Przedstawiciele zorganizowali żywą prezentację walorów zarówno uczelni, jak i samego Wrocławia, który jak powszechnie wiadomo, obfituje w znaczną ilość studentów.

Prezentacja była o tyle ciekawa, że prowadzący nawiązywali żywy kontakt z publicznością, angażując wszystkich obecnych w prawdziwą debatę dotyczącą ich dalszej edukacyjnej przyszłości.

Uniwersytet zaprezentował bogatą różnorodność zarówno pod względem naukowym, jak i kulturalno-społecznym, wskazującą na liczne wymiany czy wyjazdy takie jak np. program Erasmus+.

Spotkanie to z pewnością zostanie w pamięci licealistów na długo, a w chwili ostatecznego wyboru uczelni, z pewnością docenią rozeznanie i doświadczenie nabywane właśnie na takich spotkaniach promocyjnych.

Skip to content