Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Doradztwo zawodowe Studia w Wielkiej Brytanii

22 marca 2019 odbyło się spotkanie z Damianem Maciuszkiem, studentem University of Derby, na której przyszli maturzyści dowiedzieli się jak studiować w Wielkiej Brytanii. Jako przedstawiciel studenckiej organizacji Edu4u, która udziela bezpłatnej pomocy od A do Z, Damian Maciuszek przeprowadził prezentację na temat jak wygląda cały proces aplikacji na studia w UK oraz opowiedział o dofinansowaniu i własnych doświadczeniach jako student. 

Uczelnia University of Derby znajduje się w Wielkiej Brytanii, dokładnie w środku Anglii. Damian Maciuszek jest członkiem zarządu społeczności polskich studentów oraz doradcą w sprawach studiowania w Wielkiej Brytanii. Większość polskich uczniów nie ma pojęcia o tym jak łatwo jest się dostać na studia w Wielkiej Brytanii i z jakimi korzyściami się to wiąże. Brytyjski system nauczania stoi na najwyższym poziomie, a Brytyjskie uczelnie w rankingach światowych zajmują czołowe miejsca. Czesne w całości opłaca rząd Brytyjski, więc nie trzeba pieniędzy aby się dostać, wystarczą chęci!
Jako specjalną ofertę dla szkoły przygotowano stypendia dla uczniów, którzy dostaną się na studia do Anglii; będą one zależne od wyników maturalnych. Stypendia dla 3 osób w wysokości:
150 funtów (najlepszy wynik matur)
100 funtów (2 miejsce)
50 funtów (3 miejsce)
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam na stronę internetową: https://edu-4u.uk/

Skip to content