Skocz do treści

II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy

ul. Zielona 17
59-220 Legnica

tel. (76) 862-52-88
tel./fax. (76) 862-27-71

Uzdolnieni Sukcesy naszych uczniów na jubileuszowym 30. LAF-WFA

Emilia Jaworska zdobyła Grand Prix 2023 Legnickiej Akademii Filmowej za film pt. „O czym szumią?”. Jak uzasadniło jury – za wspaniałe operowanie w filmie tempem, rytmem i kolorem, za wyjątkowe wyczucie animowanej materii malarskiej w poruszającej impresji bliskiej naszej tradycji.  Karolina Ostrowska zdobyła 1. miejsce w kat. pow. 17 lat za film pt. „Przejście”.
2023 to kolejny rok gdy uczniowie II LO zdobywają laury, w ramach tego wydarzenia w 2022 roku Grand Prix trafiło do uczennicy naszej szkoły – Karoliny Ostrowskiej za film pt. „Bańka”. Nagroda została przyznana za absolutnie skończone dzieło, znakomity zamysł zrealizowany w idealnej symbiozie formy i treści, pełen liryki i emocji. W kategorii do 15 lat, 1. miejsce zajęła Emilia Jaworska z filmem pt. „Widzenie” – za spójną i jednocześnie wyszukaną formę, która buduje niezwykle wrażliwe i mądre przesłanie, 3. miejsce zajęła – Natalia Komarnicka z filmem pt. „Bezsens” – za poruszający w formie i treści film, który powinni zobaczyć wszyscy dorośli.

Strona LAF
Filmy

Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego to wydarzenie składające się z dziesięciu dni praktycznych i teoretycznych zajęć, na których uczestnicy realizują własne filmy animowane. LAF-WFA to także projekcje, wykłady, wystawy oraz festiwalowy pokaz powstałych na warsztatach animacji. Zajęcia prowadzone są przez najważniejszych twórców polskiej i światowej animacji. Używając rozmaitych technik animacji poklatkowej oraz komputerowej młodzież, dzieci i dorośli pod okiem wybitnych specjalistów tworzą własne filmy, które prezentowane na koniec LAF-u na Gali Festiwalowej oceniają uznani teoretycy i krytycy filmowi. Od lat wydarzenia przyciąga uczestników z całej Polski oraz zagranicy zainteresowanych animacją. Impreza swoją historią sięga roku 1993. Wielu uczestników legnickich warsztatów zostało absolwentami PWSFTviT lub innych szkół wyższych związanych ze specjalizacją filmową. Program LAF-u zakłada samodzielną realizację – indywidualnie lub w niewielkich grupach – filmu lub etiudy filmowej opartej na autorsko opracowanym scenariuszu na temat określony z rocznym wyprzedzeniem.

Skip to content